Piotr Turek kandydatem na burmistrza

Wydarzenia

Piotr Turek kandydatem na burmistrza

16.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. facebook.com/psl.wyszkow
Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło swojego kandydata na burmistrza. Jest nim Piotr Turek, radny rady miejskiej, jeszcze do niedawna jej wiceprzewodniczący. - Mieszkańcy powinni mieć realny wpływ na to, co dzieje się w gminie Wyszków. Tymczasem decyzje podejmowane są jednoosobowo, a potem głosowane. To musi wyglądać inaczej, to się po prostu należy mieszkańcom – przekonuje.
Posiedzenie Miejsko Gminnego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego, na którym zaprezentowano kandydaturę Piotra Wojciecha Turka na burmistrza Wyszkowa, odbyło się 10 maja. „Kandydat przyjął propozycję startu w wyborach samorządowych i zadeklarował chęć pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego miasta i gminy na miarę dwudziestego pierwszego wieku” – czytamy w oświadczeniu rzecznika PSL Jana Dawidzkiego.
Dla Piotra Turka to pierwsza kadencja w samorządzie miejskim. - Poznałem panujące tu zasady i nie zgadzam się z nimi, czego wyrazem była moja rezygnacja z funkcji wiceprzewodniczącego rady miejskiej – przypomina.
Złożona na początku kwietnia tego roku rezygnacja była reakcją na przeznaczenie prawie 6 mln zł na zagospodarowanie placu Miejskiego. Taka była decyzja radnych, a PSL, do którego Piotr Turek należy, jest członkiem koalicji rządzącej. - Ja nie mówię, że ten budżet czy wcześniejsze były złe. Ale najpierw przeznacza się na pl. Miejski 1,5 mln zł, a potem w sumie prawie 6 mln zł. Rozmawiam z mieszkańcami i nie słyszę, żeby ten plac za takie pieniądze był potrzebny – podkreśla. - Mieszkańcy powinni mieć realny wpływ na to, co dzieje się w gminie Wyszków. Tymczasem decyzje podejmowane są jednoosobowo, a potem głosowane. To musi wyglądać inaczej, to się po prostu należy mieszkańcom. 
Na czyje głosy liczy Piotr Turek? - To wybory lokalne, nie można na nie patrzeć przez pryzmat polityki. Ludzie potrafią się wznieść ponad podziałami politycznymi i tak powinno się też pracować w samorządzie. Liczę więc na głosy wszystkich mieszkańców, którzy mają podobne poglądy – odpowiada - którzy chcą mieć większy wpływ na zapadające w samorządzie decyzje i poprzez burmistrza, i radnych, ale też i stowarzyszenia, organizacje. Ludzi trzeba słuchać, będąc ich przedstawicielem.
Piotr Turek ma 39 lat. Jest żonaty, ma troje dzieci w wieku 18, 16 i 5 lat. W Wyszkowie ukończył technikum gastronomiczne. Potem zrobił licencjat z zarządzania zasobami ludzkimi i magistra z zarządzania w logistyce. Od 12 lat pracuje w polskiej firmie handlującej środkami chemicznymi, obecnie jest kierownikiem regionalnym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość