Pijany właściciel BMW zajeżdżał drogę innym samochodom. Do zatrzymania się zmusił go kierowca

Wydarzenia

Pijany właściciel BMW zajeżdżał drogę innym samochodom. Do zatrzymania się zmusił go kierowca

17.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Nietrzeźwy kierowca BMW został zatrzymany na drodze ekspresowej dzięki zdecydowanej postawie świadka. Interweniujący kierowca wyciągnął nieodpowiedzialnemu obcokrajowcowi kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.
 
W czwartek 16 marca rano dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy zatrzymanym na trasie S8, w Deskurowie. Na miejsce został wysłany policyjny radiowóz. W rozmowie z mundurowymi zgłaszający wyjaśnił, że zwrócił uwagę na BMW, ponieważ kierowca jechał slalomem i zajeżdżał drogę innym samochodom. Zgłaszający postanowił zareagować i zmusił kierowcę osobówki do zatrzymania na pasie awaryjnym. Kiedy podszedł do kierowcy od razu wyczuł od niego alkohol. Mężczyzna bez wahania wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.
Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 26-letni obcokrajowiec przebywający w Polsce zaledwie kilka miesięcy ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczył, w nocy wypił kilka piw i wino, po czym wybrał się w podróż do swojej dziewczyny.
26-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
- Dziękujemy obywatelom za reakcje na zagrożenia stwarzane przez nieodpowiedzialnych kierowców. Dzięki takiej reakcji uniknęliśmy być może kolejnej tragedii na drodze - zauważa rzecznik policji kom. Damian Wroczyński. - Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom