Pijany uderzył w kapliczkę

Wydarzenia

Pijany uderzył w kapliczkę

10.10.2020
autor: kom. Damian Wroczyński, opr. red.
Mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożną kapliczkę. Mieszkańcowi gminy Wąsewo grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz surowa kara finansowa.

W czwartek po godz. 9.00 pracownik Urzędu Gminy w Długosiodle poinformował policjantów lokalnego posterunku, że w miejscowości Małaszek pijany kierowca uderzył w przydrożną kapliczkę, uszkadzając ją. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci. W tracie wykonywanych czynności ustalili, że 38-letni mieszkaniec  gminy Wąsewo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi. Swoją podróż zakończył, uderzając w kapliczkę. Pojazd porzucił kilka metrów dalej. Na szczęście policjanci dotarli na czas, nim sprawca oddalił się  z miejsca zdarzenia.
Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy prawie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!
kom. Damian Wroczyński, opr. red.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

100-lecie harcerstwa: Razem, bawiąc się, śpiewając, harcując (foto)

22 lutego harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia świętują też urodziny Roberta Baden-Powella – założyciela ruchu skautowego; w tym roku 160. Aby uczcić ten dzień zuchy i harcerze Hufca ZHP Rój Promienistych im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” poznawali na trasie historię wyszkowskiego harcerstwa. Wieczorem uczestniczyli w świeczowisku, na które zaprosili też druhny i druhów, „którzy w różnych czasach, w różnych środowiskach przyczyniali się do tego, że harcerstwo w Wyszkowie było prężne, rozwijało się”. Świeczki zapalili byli i obecny komendanci hufca. W kręgu zasiedli też przyjaciele harcerzy – Rdzewiejące Niezbędniki, którzy m.in. przez wiele lat organizowali dla nich wrześniowe rajdy „Start”.
zobacz więcej
Masz nowe źródło ciepła? Masz też obowiązek zgłosić to gminie

Masz nowe źródło ciepła? Masz też obowiązek zgłosić to gminie

Mieszkańcy gminy Wyszków, którzy wymienili w 2020 lub 2021 r. źródła ciepła do 25 stycznia muszą o tym powiadomić urząd miejski.
zobacz więcej
Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Doskonała zabawa bez alkoholu (foto)

Bale Bezalkoholowe mają już 22-letnią tradycję i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W sobotę 16 lutego w Domu Weselnym „Sylwia” bawiło się aż 370 osób. Bale bezalkoholowe są nie tylko okazją do radosnej zabawy, udowodnienia, że jest ona możliwa bez alkoholu, ale mają też poważniejszy wymiar. – Dzisiejsze spotkanie jest świadectwem naszej odpowiedzialności za rodzinę i ojczyznę – zauważył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
zobacz więcej
Znają się na ruchu drogowym (foto)

Znają się na ruchu drogowym (foto)

Uczniowie z podstawówki w Rząśniku i Gimnazjum w Długosiodle wygrali powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w tym roku odbywa się już po raz 39. Musieli wykazać się znajomością przepisów, umiejętnością jazdy na rowerze i udzielania pierwszej pomocy.
zobacz więcej