Pijana rowerzystka może mówić o dużym szczęściu

Wydarzenia

Pijana rowerzystka może mówić o dużym szczęściu

03.08.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Prawie 2,5 promila alkoholu miała rowerzystka, która straciła panowanie nad jednośladem i, jadąc ul. Bielińską w Brańszczyku, przewróciła się na chodnik. Mundurowym tłumaczyła, że wypiła 200 ml wódki. 35-latce grozi surowa grzywna. - Ale nie chodzi tu o karę, a o bezpieczeństwo. Życie i zdrowie mamy tylko jedno - komentuje rzecznik policji kom. Damian Wroczyński.
 
Do zdarzenia doszło we wtorek 2 sierpnia ok. godz. 17.30. Dyżurny wyszkowskich policjantów został poinformowany o pijanej kobiecie, która jechała rowerem ul. Bielińską w Brańszczyku. Z relacji świadka wynikało, że rowerzystka w pewnym momencie straciła panowanie nad jednośladem i wywróciła się na chodnik.
Przybyli na miejsce mundurowi od razu wyczuli od mieszkanki gminy Brańszczyk silną woń alkoholu. 35-latka miała bełkotliwą mowę i problem z zachowaniem równowagi. Badanie alkomatem w organizmie nieodpowiedzialnej kobiety wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. Mundurowym tłumaczyła, że wypiła 200 ml wódki.
35-latce grozi mandat w kwocie 2,5 tys. zł, a nawet skierowanie wniosku o ukaranie do sądu.
Kobieta i tak może mówić o dużym szczęściu, bo nie została ranna i nie wywróciła się na drogę wprost pod koła jadących samochodów.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość