Operacja Przedszkolak (foto, wideo)

Wydarzenia

Operacja Przedszkolak (foto, wideo)

15.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Włączając się w międzynarodową akcję Sprzątanie Świata w piątek 15 września, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, za sprzątanie miasta wzięły się wyszkowskie przedszkolaki. 
Operację Przedszkolak i Wielkie Sprzątanie Świata już po raz kolejny zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. W parku miejskim stawiły się dzieci z Przedszkoli nr 4 i 7, Bambino i Malinowe oraz uczniowie filii w Fiszorze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. W dość chłodne przedpołudnie dzieci chętnie przystąpiły do rozgrzewki. Odpowiedzi na pytania, co robić ze śmieciami i dlaczego nie wolno zaśmiecać rzek, szukały w wesołym wierszyku „Kaczka sprzątaczka”. Była też mowa o segregacji, w której przydatne są worki w różnych kolorach. A ponieważ przedszkolaki świetnie na kolorach się znają, podczas późniejszego sprzątania nie miały problemów z wrzucaniem śmieci do odpowiednich worków. Zanim jednak ruszyły sprzątać ul. Okrzei (na odcinku od ul. 3 Maja w kierunku Serockiej), uroczyście i głośno ślubowały, że nie będą śmiecić, zrywać liści z drzew. Obiecały natomiast segregować śmieci, dokarmiać ptaki zimą i zawsze dbać o przyrodę.
 
Sprzątanie Świata w sobotę
Przypominamy, że wszystkich mieszkańców – dzieci, młodzież i dorosłych – gmina zaprasza w sobotę 16 września o godz. 11 do sprzątania pasa drogowego i lasu wzdłuż ul. Warszawskiej (w kierunku stolicy). Zbiórka przy ul. Warszawskiej 22, gdzie chętni do sprzątania świata otrzymają worki i rękawiczki. Tam też prowadzony będzie odbiór śmieci.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość