O życiu opowiadają tańcem  (FOTO)

Wydarzenia

O życiu opowiadają tańcem (FOTO)

10.06.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Rewelacyjny i refleksyjny jest nowy program Wyszkowskiego Teatru Tańca. Wspaniale, że w końcu można zobaczyć tancerzy na żywo!
 
Tancerze po ponad roku mogą spotkać się z publicznością na żywo, choć - ze względu na obostrzenia epidemiologiczne - sala widowiskowa WOK Hutnik nie może być w pełni wypełniona. Ale dla młodych artystów to i tak wielka radość. W spektaklu OD OBOK dają z siebie naprawdę wszystko, prowadzeni przez Martynę Busławską i Katarzynę Zakrzewską improwizują na scenie, dzięki czemu każde przedstawienie jest inne.
Docenić należy nie tylko zaangażowanie i talent młodych tancerzy, ale też dojrzałość, z jaką podchodzą do trudnego tematu nie tylko spektaklu, ale i życia: jak zmieniają nas relacje z innymi ludźmi, jak uczymy się od siebie, szukamy w tłumie swojego miejsca i próbujemy zachować indywidualność.
W pierwszym akcie - OD widzimy młodą bohaterkę prowadzoną przez innych. „OD może oznaczać tutaj opiekunów, mentorów, którzy od urodzenia opiekują się i ochraniają ją przed zewnętrznym światem. To oni wyznaczają zasady, wspierają i otaczają miłością. Zachęcają do działania, w końcu wypychają ją w świat, ale wciąż asekurują w razie upadku” - wyjaśnia podczas spektaklu koordynatorka projektu Jolanta Wiśniewska.
Akt drugi - OBOK również pokazuje kształtujące nas relacje międzyludzkie, ale oparte bardziej na partnerstwie, wspólnych zainteresowaniach i obserwacji. „Tancerze, w trakcie trwania całego aktu, nie dotykają się ani razu. Każda postać mierzy się tutaj ze swoim własnym problemem, jednocześnie będąc pod wpływem innych jednostek. Na końcu tej drogi każdy bohater, w swoim miejscu i czasie, odnajduje siebie i swoje pragnienia, stając się dojrzałą jednostką w świecie”.
Do piątku spektakl ogląda młodzież szkolna. Gala (trzy spektakle) odbędzie się w sobotę.
 
Twórcy spektaklu
Choreografia, reżyseria: Martyna Busławska, Katarzyna Zakrzewska
Scenariusz: Blanka Malinowska
Koordynator projektu: Jolanta Wiśniewska
Tancerze: Paulina Skurzewska, Błażej Król, Oliwia Kowalczyk, Hanna Sosnowska, Sandra Heronimek, Ewa Czupryniak, Karolina Dobosz, Joanna Szymanik, Albert Mikołajczyk, Adam Pakieła, Oliwia Ciemniewska, Maja Szymańska, Weronika Buźniak, Kornelia Chalska, Zofia Liśkiewicz, Zuzanna Ginko, Julia Kwiatkowska, Anita Ziętara, Karolina Zyśk, Julia Kuliś, Joanna Gołębiewska
Realizator świateł: Damian Białorudzki
Mixy muzyczne: Kacper Gonera
Realizacja filmu i teaser: Kamil Zdzierak
Grafika: Katarzyna Zakrzewska
Zdjęcia: Mikołaj Napiórkowski, Michał Borek
Opiekun medialny: Damian Olczak
Patronat: Tuba Wyszkowa, Nowy Wyszkowiak
Organizator: Fundacja Wyszkowski Teatr Tańca
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość