Niespokojny weekend na drogach (foto)

Wydarzenia

Niespokojny weekend na drogach (foto)

08.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Wypadek drogowy, trzynaście kolizji i nietrzeźwy kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów - to bilans ostatniego weekendu na drogach. 
Do potrącenia rowerzysty doszło w sobotę 6 października tuż przed godz. 13 w Wyszkowie na ul. Warszawskiej. Z wstępnych ustaleń policjantów wyjaśniających to zdarzenie wynika, że 76-letni wyszkowianin, jadąc rowerem w kierunku Lucynowa, zjechał ze ścieżki rowerowej i w pobliżu przejścia dla pieszych wtargnął wprost pod osobowego seata. Ranny rowerzysta trafił do szpitala.
Mimo wielu apeli policji i doniesień medialnych o tragicznych wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje osób, które po pijanemu wsiadają za kierownicę. W sobotę o godz. 18.20 dyżurny wyszkowskiej komendy odebrał zgłoszenie ze Trzcianki, że samochód uderzył w ogrodzenie posesji. Mundurowi ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Brańszczyk nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz słup sieci telekomunikacyjnej. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło przypuszczenia policjantów, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Nie po raz pierwszy zresztą jechał po pijanemu. Do kwietnia 2020 r. ma już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz ponownie stanie przed sądem i musi liczyć się z dużo poważniejszymi konsekwencjami. Za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów grozi utrata prawa jazdy na okres od roku do lat 15. Dodatkowo sąd może orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Biedronka wycofuje mrożonki

Biedronka wycofuje mrożonki

Firma Jeronimo Martins i Główny Inspektorat Sanitarny informują o wycofaniu ze sprzedaży części warzywnych mrożonek sprzedawanych w sklepach „Biedronka”. W mrożonkach mogą znajdować się bakterie listeria monocytogenes.
zobacz więcej
Szczepienia: Żadnej dawki nie zmarnowaliśmy

Szczepienia: Żadnej dawki nie zmarnowaliśmy

Dyrektor wyszkowskiego szpitala Tomasz Boroński na sesji rady powiatu 27 stycznia przedstawił bieżącą sytuację w zakresie leczenia pacjentów covidowych oraz realizację harmonogramu szczepień „grupy 0”. - Jako szpital węzłowy w Wyszkowie udzieliliśmy szczepień 960 osobom, w tym 437 pracownikom, spośród których 131 pracowników otrzymało już dawkę drugą szczepionki – poinformował.
W tym roku w powiecie zanotowano 220 zachorowań na COVID-19.
zobacz więcej
Wyjątkowy koncert w Dębinkach (FOTO)

Wyjątkowy koncert w Dębinkach (FOTO)

W niedzielne popołudnie 19 czerwca miłośnicy kultury wysokiej mieli przyjemność wysłuchać w Muzeum Norwida w Dębinkach koncertu muzyczno-poetyckiego w wykonaniu mistrzów: pianisty Karola Radziwonowicza oraz aktorów: Doroty Landowskiej i Mariusza Bonaszewskiego.
zobacz więcej
Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony

Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony

Stosunkiem głosów 15:2 Rada Powiatu uchwaliła 30 grudnia budżet Powiatu Wyszkowskiego na rok 2020. Budżet zakłada dochody w wysokości 98,54 mln zł, zaś wydatki w wysokości 96,56 mln zł (w tym inwestycyjne 7,12 mln zł – 7% budżetu). – To budżet skrojony na miarę naszych czasów, nie potrzeb – uznał radny Bogdan Pagowski. – To budżet realny do wykonania na dzień podjęcia uchwały – ocenił starosta Jerzy Żukowski.
zobacz więcej