Nie jesteśmy na tym świecie sami (foto)

Wydarzenia

Nie jesteśmy na tym świecie sami (foto)

16.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” – słowa Pana Jezusa przypomniał proboszcz parafii św. Rodziny ks. Kazimierz Wądołowski podczas spotkania wigilijnego dla samotnych i ubogich. Parafia i wspólnota Teoforos zaprosili na spotkanie w sobotę 15 grudnia do restauracji „Centralna”.
Dla niektórych była to jedyna okazja do zjedzenia wigilijnej wieczerzy w szerokim gronie. - Cieszymy się, że przyszliście, że możemy razem z wami przeżywać czas Bożego Narodzenia – zgromadzonych powitał ks. Kazimierz. - Wielu z was ma okrojone rodziny, przeżywa ten czas w samotności. Tym bardziej cieszymy się, że jesteście z nami, by pomyśleć o Bożym Narodzeniu, które tak zmieniło świat i ludzkość, przyniosło pokój i radość, byśmy pamiętali, że nie jesteśmy na tym świecie sami. Pamiętajcie o słowach Pana Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Chrystus zaprasza nas, byśmy zawierzali mu tę czasami trudną rzeczywistość. Życzę tej otwartości, wiary, która pozwoli przezwyciężyć najgorsze zło. By moc Chrystusa rozkładała się na cały przyszły rok.
Zgromadzeni podzielili się opłatkiem, a wspólnota Teoforos zaprosiła do wspólnego kolędowania.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jesteście spółdzielnią, która wyróżnia się w kraju (foto)

Jesteście spółdzielnią, która wyróżnia się w kraju (foto)

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wyszkowie notuje wzrost obrotów we wszystkich rodzajach działalności, dzięki czemu m.in. ma środki na modernizację placówek. 4,5 tys. ich klientów korzysta z kart lojalnościowych. W przyszłym roku sieć obchodzić będzie 60-lecie istnienia.
zobacz więcej
Nowa linia elektroenergetyczna. Konsultacje bez emocji (foto)

Nowa linia elektroenergetyczna. Konsultacje bez emocji (foto)

Spokojny przebieg miały wtorkowe konsultacje w sprawie przebiegu przez gminę Wyszków planowanej linii elektroenergetycznej 400 kV Ostrołęka - Stanisławów. Emocji było niewiele… podobnie jak zainteresowanych mieszkańców.
zobacz więcej
Jak przeprowadzić likwidację spółki z o.o.?

Jak przeprowadzić likwidację spółki z o.o.?

Likwidacja stanowi proces, który może zostać przeprowadzany zarówno w przypadku spółek osobowych, jak i kapitałowych. A jaki jest jej główny cel? Przede wszystkim chodzi o spieniężenie majątku oraz finalizację bieżących spraw, które mają miejsce podczas prowadzenia działalności. W przypadku spółek kapitałowych, jeśli chcemy ją rozwiązać i wykreślić z rejestru, likwidacja jest obligatoryjnym postępowaniem. Przypominamy, że zaliczamy do nich spółki akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością. Dochodzi to do skutku na podstawie ustawy z dnia 15 września 2000 r., która widnieje w Kodeksie Spółek Handlowych. W trakcie przeprowadzaniu wszelkich niezbędnych czynności spółka nie traci jednak osobowości prawnej. Dzieje się to dopiero po zakończeniu całego procesu. To, co warto podkreślić, ponieważ jest to często mylone, że likwidacja spółki nie jest tym samym co ogłoszenie upadłości. Drugie z nich polega na regulacji zasad dochodzenia roszczeń ze strony wierzycieli pod adresem niewypłacalnych dłużników. Natomiast organem prowadzącym podczas całej procedury jest sąd upadłościowy. Podczas likwidacji spółki możemy wyróżnić kilka etapów, które muszą zostać przeprowadzone.
zobacz więcej
Przewrócona cysterna z olejem (foto, wideo)

Przewrócona cysterna z olejem (foto, wideo)

Cysterna z olejem spożywczym przewróciła się w nocy z poniedziałku na wtorek w Gaju, na trasie S-8.
zobacz więcej