Networkingi mają ogromną moc (foto)

Wydarzenia

Networkingi mają ogromną moc (foto)

09.10.2020
autor: EB
Takie lokalne inicjatywy, śniadania, spotkania, networkingi mają ogromną moc – mówiła, rozpoczynając Ambitne Śniadanie dla przedsiębiorców Patrycja Bończewska z Agencji Marketingowo-Reklamowej „Ambitna Marka” w Radzyminie. – Najważniejszą wartością jesteście wy – zwróciła się do licznie zgromadzonych, 6 października w Restauracji „Baśniowa” w Rybienku Leśnym, przedsiębiorców. – My z Ewą nic byśmy nie zrobiły, gdyby nie wasze zaangażowanie, chęć rozwoju, poznania innych ludzi.

Na Ambitne Śniadanie zaprosiły Patrycja Bończewska i Ewa Trzcińska z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu.
Patrycja Bończewska od 9 lat zajmuje się marketingiem, głównie marketingiem online. Z partnerem Adrianem Dubaniewiczem wprowadziła na rynek 4 marki. Ambitne Śniadania w Radzyminie organizuje od 2 lat. Za ich szczególną wartość uważa samo spotkanie się ludzi prowadzących różne biznesy. – Warto, żebyście to dostrzegli i poznali się tutaj bliżej – zachęcała. – Żebyście dostrzegli, że każdy mały krok, jaki zrobimy, może wnieść bardzo dużo do naszego biznesu.
- Jest bardzo ważne, aby cokolwiek wprowadzić, unowocześnić – dodała. – Dzięki temu zawsze jesteśmy mały krok do przodu, a nie stoimy w miejscu. Konkurencja może pojawić się bardzo szybko albo możemy jej nie zauważyć.
- Zachęcam was – kontynuowała – żebyście choćby małą rzecz, którą dzisiaj wyłapiecie, wprowadzili do swojego biznesu.
Druga gospodyni spotkania, wyszkowianka Ewa Trzcińska, jest założycielką WCRB. – To inicjatywa, która wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości – mówiła. – Pomagam przedsiębiorcom na każdym etapie prowadzenia działalności w różnych momentach. Tym, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, pomagam, np. w konstruowaniu modeli biznesowych, układaniu strategii krótkoterminowej czy doprecyzowaniu grupy docelowej klientów. Tym, którzy mają większe doświadczenie, ale być może są na jakimś zakręcie albo w kryzysie, pomagam z tych kryzysów wychodzić. Pomagam też w momentach kryzysowych związanych z wypaleniem zawodowym, spadkiem motywacji.
- Wiem, że takie sytuacje się zdarzają właściwie każdemu. Nie wszyscy potrafią sami sobie z tym poradzić – zauważyła. Dlatego organizuje grupy mastermind: - Osoby, które deklarują udział w grupie, spotykają się cyklicznie (zwykle przez pół roku), wyznaczają sobie cele, indywidualne i zawodowe. Wspólnie pracujemy nad osiągnięciem tychże celów. Wymieniamy się doświadczeniami. Dajemy wiedzę merytoryczną, ale również budujemy taką wewnętrzną motywację.
Poinformowała, że startuje kolejna grupa mastermindowa (zebranie organizacyjne w WCRB  13 października o godz. 17, ul. Świętojańska).
WCRB świadczy też usługi biurowe, począwszy od wirtualnego biura (można np. zarejestrować firmę pod jego adresem czy otrzymywać korespondencję) aż do możliwości skorzystania z pojedynczego biurka lub całego biura.
Czym się zajmuję, co mogę zaoferować innym i czego szukam?
- to pytania, na które odpowiadali uczestnicy spotkania, przedstawiając się. – Bo na takich networkingach często okazuje się, że ktoś szuka pracownika, ktoś ma studenta w domu, którego chce wypchnąć do pracy, ktoś ma stażystę, ktoś szuka dotacji, ktoś inny inspiracji, a ktoś może biurka – wyjaśniła Patrycja Bończewska
Z zaproszenia na Ambitne Śniadanie skorzystały osoby z bardzo różnych branż, przedsiębiorcy z długim stażem i dopiero wchodzący na rynek lub szukający dla siebie inspiracji. Przy wspólnym stole zasiedli właściciele m.in.: interaktywnej agencji marketingowo-reklamowej, firmy budującej domy z prefabrykatów, kancelarii prawnych, firm projektowania, urządzania, aranżacji wnętrz, firmy zajmującej się kadrami, firmy produkującej i sprzedającej dermokosmetyki, firmy edukacyjnej (akademii twórczego rozwoju dla kobiet, dzieci i młodzieży), firmy działającej w obszarze biuti, firmy „sprzedającej nastrój domu dzieciństwa, domu marzeń” (wypoczynek połączony z warsztatami), firmy oferującej m.in. sklepy i strony internetowe, zdjęcia z drona, firmy ubezpieczeniowej, firmy remontującej mieszkania do odsprzedaży.
Zrób ten mały krok
„Reklama firmy po pandemii” – to tytuł szkolenia, które przeprowadziła Patrycja Bończewska. – Chcę, żebyście wyszli z głową pełną pomysłów i inspiracji, wiedzieli, co macie zrobić – zwróciła się do uczestników spotkania. – Nadal możecie znaleźć swoją niszę.
- Bądź w Internecie, zrób ten mały krok – zachęcała.
Nie chodzi tutaj o kolesiostwo
Ewa Trzcińska, poproszona o podsumowanie pierwszego w Wyszkowie w takie formule biznesowego śniadania, powiedziała:
- Networking ma potężną siłę, którą wykorzystują firmy na całym świecie, aby budować swoją przewagę konkurencyjną i odnosić sukces w biznesie. W dzisiejszym świecie wszechobecnej reklamy, natłoku informacji, ogromnej konkurencji, coraz więcej firm pozyskuje swoich klientów i partnerów biznesowych w oparciu o zaufane relacje i rekomendacje. I nie chodzi tutaj o „kolesiostwo”. Networking to nawiązywanie wartościowych kontaktów i długofalowych relacji, to budowanie zaufania, które procentuje podczas podejmowania decyzji biznesowych, np. przy nawiązywaniu współpracy, udzielaniu rekomendacji czy tworzeniu nowych biznesów. Dobre zrozumienie istoty networkingu jest podstawą jego efektywności i skuteczności. Uczestnicy wtorkowego śniadania tę istotę świetnie rozumieją. Byli znakomicie przygotowani, wiedzieli, czego oczekują po spotkaniu i co mogą zaoferować. Dyskusje były merytoryczne i służyły konkretnym celom.
- Jedną z ważnych zasad spotkań networkingowych jest ich regularność – dodała – dlatego we wtorek od razu zapadła decyzja o terminie kolejnego spotkania  (17 listopada), a jego uczestnicy wyrazili chęć i gotowość, aby w nim uczestniczyć. Wszystko wskazuje więc na to, że networking wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń biznesowych w Wyszkowie.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Artyści, sportowcy, społecznicy, przedsiębiorcy wypełnili salę widowiskową WOK „Hutnik” podczas gali wręczenia Nagród Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rozwój i promocję powiatu w roku 2023. Nagrody główne powędrowały do: Jerzego Sitka, Barbary Pędzich-Ciach, UKS Olimp Wyszków, Stowarzyszenia „Wspólna Przyszłość” oraz Urszuli Popławskiej - Gospodarstwo Edukacyjne Cuda i Wianki w Kicinach.
zobacz więcej
Jak często stosować maski do twarzy?

Jak często stosować maski do twarzy?

Maseczki kosmetyczne zdobywają coraz więcej zwolenników i stają się nieodłącznym elementem rytuałów pielęgnacyjnych wielu osób. Ich popularność wynika nie tylko z bezpośrednich efektów, takich jak poprawa kondycji skóry, ale również z tego, że stanowią one doskonałą okazję do stworzenia domowego spa i poświęcenia czasu na dbałość o urodę. Przy wyborze maseczki, wiele osób zastanawia się nad tym, jak często można ją stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka nadwyrężenia skóry.
zobacz więcej
Usterki, które mogą przydarzyć się w trasie: Jak się do nich przygotować i jak sobie radzić

Usterki, które mogą przydarzyć się w trasie: Jak się do nich przygotować i jak sobie radzić

Witajcie, drodzy kierowcy! Życie na drodze zawsze pełne jest niespodzianek, a jedną z najbardziej stresujących sytuacji jest usterka pojazdu w trakcie podróży. Nie ma co ukrywać, że nawet najlepiej utrzymany samochód może czasami odmówić posłuszeństwa. Warto więc być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Dlatego też chciałbym podzielić się z Wami kilkoma radami dotyczącymi usterkowych przygód, które mogą przytrafić się w trakcie podróży oraz sposobami radzenia sobie z nimi.
zobacz więcej
„Nie nagrywaj tego”: policja szuka sprawcy uszkodzenia telefonu kandydata WIS Masz Wybór

„Nie nagrywaj tego”: policja szuka sprawcy uszkodzenia telefonu kandydata WIS Masz Wybór

Wyszkowska policja szuka mężczyzny, który w nocy z 5 na 6 kwietnia wytrącił z ręki telefon przedstawicielowi KWW WIS Masz Wybór. Do zdarzenia doszło podczas rozklejania plakatów tuż przed ciszą wyborczą.
zobacz więcej