Nastolatki na skuterach

Wydarzenia

Nastolatki na skuterach

06.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policjanci zatrzymali do kontroli 14-latka, który bez uprawnień jechał motorowerem. Dzień później do szpitala trafił 12-latek, który przewrócił się na skuterze. Policjanci apelują o rozsądne wybieranie prezentów dla dzieci.
 
Kontrola ruchu drogowego miała miejsce w piątek 3 lipca po godz. 14 na ul. Zakręzie. Okazało się, że skuterem jechał 14-letni mieszkaniec gminy Brańszczyk, który nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem. Jednoślad został przekazany rodzicom, natomiast sprawą nastolatka wkrótce zajmie się sąd rodzinny. W toku prowadzonego postępowania wyjaśniane będzie m.in. to, w jaki sposób nastolatek uzyskał dostęp do pojazdu.
Następnego dnia o godz. 18.30 dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nieletniego motorowerzysty w miejscowości Ostrykół Dworski. Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 12-letni mieszkaniec gminy Długosiodło stracił panowanie nad motorowerem i wywrócił jednoślad. Ranny chłopak został przetransportowany do szpitala. Również w tym przypadku nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania tym typem pojazdu. 
- Apelujemy do rodziców o odpowiedzialny zakup prezentów. Na naszych drogach w tym roku doszło już do kilku wypadków z udziałem jednośladów, a dwóch motocyklistów poniosło śmierć na miejscu - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji podkom. Damian Wroczyński. - Zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo naszych pociech i pamiętajmy, że czasu nie da się cofnąć. Na naszych drogach pojawia się coraz małoletnich skuterzystów. Większość z nich nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość