Motoserce zabiło w centrum Wyszkowa (FOTO)

Wydarzenia

Motoserce zabiło w centrum Wyszkowa (FOTO)

21.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Mimo fatalnej pogody w sobotę na pl. Miejski wjechał krwiobus i miłośnicy motocykli. Wyszków ponownie włączył się do ogólnopolskiej akcji Motoserce organizowanej już po raz czternasty. 
 
Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana jest przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych: Chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru, jakim jest KREW w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa.
W Wyszkowie na Motoserce zaprosił klub Free Horses MC Poland, we współpracy z gminą Wyszków i WOK Hutnik. Na chętnych do oddania krwi krwiobus czekał od rana. W samo południe liczna grupa motocyklistów przejechała ulicami miasta, budząc zainteresowanie przechodniów i zapraszając na plac Miejski. Koncert dał lokalny zespół DAZED: Julka Puławska - wokal, Kajetan Michalik - gitara prowadząca, Olek Godłoza - perkusja, Maciek Chaciński - druga gitara. Młodzi muzycy wykonali covery rockowych przebojów i własne utwory.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Które tereny ożywić w Wyszkowie? (foto)

Rynki, skwery, renowacje i adaptacje istniejącej zabudowy na cele społeczne, edukacyjne, rekreacyjne oraz gospodarcze, a także drogi lokalne – to przedsięwzięcia dofinansowywane przez Unię Europejską na terenach podlegających rewitalizacji. Gmina Wyszków jest w trakcie tworzenia programu rewitalizacji, według autorów takim obszarem może być m.in. teren między rzeką, ul. 3 Maja, Serocką, linią kolejową, ul. 11 Listopada, Kościuszki, Białostocką i Łączną oraz dworzec PKP/PKS i część dzielnicy przemysłowej. Lada dzień mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat samego obszaru rewitalizacji oraz zaproponować zadania, które mogą być tam realizowane.
zobacz więcej
Czytamy, czytamy, czytamy! (foto)

Czytamy, czytamy, czytamy! (foto)

Już po raz siódmy ulicami Wyszkowa przeszła Parada Moli Książkowych; nie dość, że kolorowa, radosna i głośna, to jeszcze ogromna – wzięło w niej udział prawie 800 osób. W czwartek 11 maja przedszkolaki, uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wcielili się w postacie z popularnych bajek i książek. Zachęcali do czytania i zapraszali do wyszkowskiej biblioteki.
zobacz więcej
Niemowlę z koronawirusem

Niemowlę z koronawirusem

Do 72 zwiększyła się liczba mieszkańców powiatu, którzy od początku epidemii zarazili się koronawirusem. Wśród nich jest 5-miesięczne niemowlę.
zobacz więcej
Trwa zbiórka żywności w Kauflandzie

Trwa zbiórka żywności w Kauflandzie

Kaufland dołączył do organizowanej każdego roku przez Caritas zbiórki żywności „Tak, pomagam!”. Wielkanocne zbiórki odbywają się w weekend w 65 sklepach sieci na terenie całej Polski, także w wyszkowskim markecie.
zobacz więcej