Maturzyści Skłodowskiej bawili się na studniówce (foto)

Wydarzenia

Maturzyści Skłodowskiej bawili się na studniówce (foto)

27.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, ML
Dostojnym polonezem i wspaniałą zabawą do białego rana ferie rozpoczęli maturzyści Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie. W sobotę 26 stycznia w pięknie udekorowanej hali WOSiR bawili się na studniówce.
Tradycyjnego poloneza maturzyści zapowiedzieli słowami Adama Mickiewicza: „Podkomorzy rusza / I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, / I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi / I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.” Na studniówce Skłodowskiej w pierwszej parze szedł dyrektor Marian Popławski, za nim wychowawcy oraz zaproszeni goście.
Studniówka symbolicznie kończy okres nauki w szkole średniej i rozpoczyna ostatnie, gorączkowe przygotowania do matury. Najpierw jednak maturzyście oddają się gorączce sobotniej nocy: - Przez 3 i 4 lata nie szczędziliśmy naszych wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa. 
Szczególnie ciepło maturzyści podziękowali wychowawcom: - Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy wam podziękować za przekazaną wiedzę, za waszą wyrozumiałość i cierpliwość. To właśnie państwo wprowadziliście nas w dorosłość, pomagaliście rozstrzygać życiowe dylematy i podejmować wyzwania. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony oraz kłopoty, których przysporzyliśmy.
Okazałe bukiety uczniowie wręczyli wychowawcom: Magdalenie Olton (liceum, klasa społeczno-przyrodnicza), Annie Sawiak (liceum, klasa prawno - administracyjna), Marii Czestkowskiej i Justynie Sobczak (klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych), Agnieszce Motyce (technikum cyfrowych procesów graficznych), Jackowi Pytowi (technikum budowlane), Marzenie Strzemiecznej (technikum hotelarstwa).
- Nie zagubcie wartości takich jak dobro, piękno i prawda – w imieniu wychowawców uczniom życzyli Agnieszka Motyka i Jacek Pyt. – Staraliśmy się przygotować was do dorosłego życia. Życzymy siły i wytrwałości w dążeniu do celu. My w was wierzymy.
Dobrej zabawy i zdania matury młodzieży życzył również dyr. Marian Popławski: - Będziecie rzeźbić własny los. Od was zależy, jaki nadacie mu kształt. Pamiętajcie, że jesteście uczniami Skłodowskiej. A motto naszej patronki brzmi: „Trzeba mieć odwagę i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba”.
Udanego balu życzył również wicestarosta Leszek Marszał: - Cieszę się, że dzisiaj spotykamy się z mieszkańcami powiatu wyszkowskiego, bo takie wydarzenia łączą lokalną społeczność. Przed studniówką w kuluarach słyszałem, że czuć majowy wietrzyk i zapach kasztanów, ale to nieprawda. Życzę, byście dziś nie schodzili z parkietu.
Do życzeń przyłączyła się również przewodnicząca rady rodziców Danuta Rogalska, a błogosławieństwa udzielił ks. dziekan Zdzisław Golan.
Podziękowania – także muzyczne w wykonaniu Ernesta Bereskiego - popłynęły również w stronę rodziców, komitetu studniówkowego pod przewodnictwem Ewy Przybysz: - Z całego serca dziękujemy wam za wsparcie, troskę, pomoc w każdym dniu naszego życia. To waszym staraniom zawdzięczamy ten pierwszy, wyjątkowy bal – dziękowała młodzież.
Zanim oddała się tanecznemu szaleństwu, maturzyści, pod okiem Marzeny Strzemiecznej, zaprezentowali piękny pokaz walca.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uhonorują polskich kryptologów (foto)

Uhonorują polskich kryptologów (foto)

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach odbyła się ceremonia przekazania urny z ziemią z okolic grobu Mariana Rejewskiego, jednego z trzech kryptologów, którzy złamali szyfr niemieckiej maszyny Enigma. Ziemia zostanie złożona 6 września w w jednym z sarkofagów Panteonu Narodowego, w krypcie kościoła  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie, podczas uroczystości uhonorowania Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego – wybitnych polskich matematyków i kryptologów.
zobacz więcej
To będą dni naprawdę dobrej muzyki

To będą dni naprawdę dobrej muzyki

4 lipca - Piknik Muzyczny, 13 lipca – Vacek Festiwal. Stowarzyszenie Pan Hilary zaprasza na Dni Muzyki Dobrej! 
zobacz więcej
Chwała Polskim Lotnikom (foto)

Chwała Polskim Lotnikom (foto)

Liczna grupa mieszkańców Wyszkowa i gm. Somianka we wtorek 28 sierpnia wzięła udział w odsłonięciu pomnika „Chwała Lotnikom Polskim”, który stanął w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach,. Pomnik upamiętnia wszystkich polskich lotników, nie tylko tych, którzy zginęli w czasie wojny.
zobacz więcej
Wyszków świętuje 100-lecie Policji (foto)

Wyszków świętuje 100-lecie Policji (foto)

Tegoroczne Święto Policji w Wyszkowie miało wyjątkowy charakter z uwagi na obchodzone właśnie 100-lecie Policji Państwowej. Było okazją do awansów i wyróżnień funkcjonariuszy, ale też licznych podziękowań dla i ze strony przedstawicieli lokalnych środowisk i instytucji. Policja to formacja państwowa, ale ma też lokalny charakter: służy lokalnej społeczności, a tworzą ją w dużej mierze mieszkańcy naszego powiatu. 
zobacz więcej