Mamy dofinansowanie budowy obwodnicy!

Wydarzenia

Mamy dofinansowanie budowy obwodnicy!

04.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Po kilku latach starań gmina Wyszków otrzyma dofinansowanie na dokończenie obwodnicy śródmiejskiej. Przetarg jest już rozstrzygnięty, inwestycja powinna rozpocząć się w najbliższym czasie.
W czwartek 4 maja opublikowana została lista rankingowa inwestycji drogowych gminnych i powiatowych, które uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych. Obwodnica śródmiejska już dawno znalazła się wśród Regionalnych Inwestycji Terytorialnych subregionu ostrołęckiego. Procedura konkursowa wciąż się jednak przeciągała. Na szczęście możemy mówić o szczęśliwym finale – wniosek gminy Wyszków znalazł się na 3. miejscu listy rankingowej (na 26 zadań, które uzyskały dofinansowanie).
Wartość budowy III i IV etapu obwodnicy śródmiejskiej kosztorys inwestorski szacuje na 30 mln zł. Przyznane dofinansowanie wynosi 18 mln zł. Już wiadomo, że wartość zadania, a więc również dofinansowanie, będą niższe. Przetarg na budowę wygrała firma Porr Polska Infrastructure (dawniej Bilfinger) z siedzibą w Warszawie z ofertą 24.960.707 zł.
III i IV etap obwodnicy to połączenie ul. Leśnej z Białostocką, budowa w sumie 1,8 km drogi, ale z kosztownym wiaduktem nad torami. Wiadukt powstanie w pobliżu obecnego przejazdu na ul. Sienkiewicza (na fot.). Po zakończeniu inwestycji przejazd zostanie zamknięty. Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i I AWP wybudowane zostanie rondo, od którego obwodnica zostanie poprowadzona do ul. Matejki, gdzie łukiem włączona zostanie w ul. Białostocką, stając się oczywiście drogą z pierwszeństwem przejazdu. Po otwarciu obwodnicy na odcinku ul. Białostockiej od strony miasta ruch powinien być mniejszy. Pojazdy wjeżdżające do Wyszkowa od strony Serocka kierowane będą w al. Piłsudskiego, czyli na obwodnicę.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 9 maja.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość