Korzyści z wynajęcia biura wirtualnego

Wydarzenia

Korzyści z wynajęcia biura wirtualnego

01.04.2020
autor: materiał zewnętrzny
Na rynku od pewnego czasu funkcjonuje termin biuro wirtualnego. Termin jest dość często wykorzystywany w rozmowach, w reklamach. Ma to być remedium na wysokie czynsze ponoszone przez przedsiębiorców z tytułu wynajmowania powierzchni biurowych. Co to jest jednak biuro wirtualne, czy jest ono legalne i jakie faktycznie odczuje przedsiębiorca korzyści z posiadania takiego biura?
 

Każdy przedsiębiorca, czy też przyszły przedsiębiorca aby zarejestrować swoją działalność musi posiadać swoją siedzibę. Adres tej siedziby jest dość istotny, gdyż to właśnie w miejscu rejestracji firmy przedsiębiorca będzie się rozliczać z Urzędem Skarbowym, będzie współpracował z urzędnikami z miejscowych urzędów, a przede wszystkim będzie pozyskiwać z tego terenu głównie swoich kontrahentów. Nie można również zapominać o prestiżu. Inaczej jest postrzegane przedsiębiorstwo, które może się pochwalić zarejestrowane pod prestiżowym adresem w Warszawie lub w Toruniu, a inaczej to, które będzie miało siedzibę w mało znanej miejscowości gdzieś na obrzeżach Polski, nie ujmując nic tym miejscowościom. Dla nowych przedsiębiorstw wydatki związane z zakupem lub co najmniej wynajmem biura w prestiżowym miejscu są nie do przejścia, chyba że jest to kolejne przedsiębiorstwo – córka wielkiej korporacji. Jednak wracając do mniejszych firm, które aby zaistnieć potrzebują adresu, a celem jest otwarcie biznesu w Toruniu. W tym wypadku nie ma potrzeby przeprowadzania się do tego pięknego miasta, ale wystarczy wynająć właśnie biuro wirtualne https://goodspot.pollyart.pl/. Biuro wirtualne to tak naprawdę usługa, dzięki której przedsiębiorca otrzymuje możliwość zarejestrowania swojej firmy pod bardzo atrakcyjnym adresem, a w zamian będzie musiał uiszczać swoisty abonament.

Przykładem takiej usługi jest biuro wirtualne oferowane przez toruńską agencję kreatywną Pollyart. W swojej ofercie Pollyart oferuje możliwość zarejestrowania się pod doskonałym toruńskim adresem na ul. Mickiewicza 11. To zabytkowa kamienica położona w bardzo atrakcyjnym miejscu w pobliżu toruńskiej starówki. Lokal w którym będzie się znajdować biuro wirtualne , jest własnością agencji Pollyart. To ma pierwszorzędne znaczenie, gdyż zgodnie z interpretacją Dyrektora Małopolskiej Izby Skarbowej usługa biura wirtualnego jest wówczas legalna jeśli lokal jest własnością świadczącego usługę, lub jeśli właściciel lokalu wyrazi zgodę na wykorzystanie lokalu pod świadczenie takiej usługi. Drugą korzyścią płynącą z faktu, że lokal jest własnością Agencji Pollyart, jest to, że nie ma obaw, iż z powodu nagłego wypowiedzenia najmu na lokal zostaną zerwane umowy korzystania z biura wirtualnego. Można się zastanawiać, czy firmę będzie stać na taką usługę. Oczywiście ceny są zróżnicowane, ale jeśli chodzi o tą konkretną agencję i świadczone przez nią usługi, to kwoty za abonament wahają się od 60 do 120 zł za miesiąc, co nie wydaje się być kwotą wygórowaną. W najniższym abonamencie korzystający z usługi ma możliwość korzystania z adresu do celów rejestracji przedsiębiorstwa, a także pracownicy agencji przyjmują oraz przechowują przez okres trzech miesięcy nadchodzącą dla firmy korespondencję. Nadchodzącą korespondencję można oczywiści odebrać osobiście w godzinach pracy biura. Im wyższy abonament tym zakres usług w nim zawartych jest szerszy. Dla korzystających z najwyższego abonamentu, Pollyart przewidział między innymi: prowadzenie książki korespondencji, wysyłanie korespondencji mailem, lub też na wskazany adres fizyczny. Dla wszystkich korzystających z usług agencji Pollyart, przygotowano również bonus w postaci utworzenia wizytówki Google. To bardzo ważna usługa, szczególnie dla nowych firm, które jeszcze w sieci nie istnieją. W ramach tej usługi agencja tworzy profil przedsiębiorstwa w przeglądarce Google, dzięki czemu będzie można się zaprezentować w sieci. Ponadto podniesienie widoczności w największej przeglądarce na świecie, pomoże zbudować zaufanie pośród klientów oraz pomoże stworzyć solidne podstawy do późniejszego pozycjonowania.

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość