Koronawirus: trudna sytuacja nie tylko w urzędzie miejskim

Wydarzenia

Koronawirus: trudna sytuacja nie tylko w urzędzie miejskim

25.02.2021
autor:
Na 91 pracowników urzędu miejskiego, 37 jest na zwolnieniu, w izolacji lub na kwarantannie. Trudna sytuacja jest też w szkołach i przedszkolach. Pierwsi nasi nauczyciele są już po szczepieniach.
 
Jak już informowaliśmy, w magistracie przybywa urzędników z dodatnimi wynikami testów na koronawirusa. Na 91 urzędników 37 jest nieobecnych: 12 w izolacji, 7 na kwarantannie, 18 osób jest na zwolnieniu. Są wydziały, w których wszyscy urzędnicy są nieobecni, więc nie załatwimy żadnych spraw.
- Zmagamy się wysoką absencją - na sesji rady miejskiej 25 lutego mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. - W wydziale planowania przestrzennego wszyscy są chorzy lub w kwarantannie. Bardzo trudna sytuacja jest w wydziałach podatków i opłat lokalnych, rozwoju, inwestycji, gdzie działalność jest znacznie ograniczona. Mimo wszystko staramy umożliwić korzystanie z tych wydziałów, których nie dotknęła absencja chorobowa. Sytuacja nie jest opanowana, wczoraj mieliśmy kolejne zachorowanie.
Jest szansa, że od poniedziałku 1 marca pracę częściowo wznowi wydział zagospodarowania przestrzennego. „Nadal jednak nie będą załatwiane sprawy związane z wycinką drzew. Dziękujemy za okazane zrozumienie i prosimy o dalszą cierpliwość. Głęboko wierzymy, że najtrudniejszy czas mamy już za sobą i wkrótce wszyscy pracownicy naszej jednostki wrócą do pracy” - czytamy w czwartkowym komunikacie urzędu miejskiego.
Coraz trudniejsza sytuacja jest też w szkołach i przedszkolach. Na kwarantannie znajdują się grupy i klasy z Przedszkola nr 7, Szkoły Podstawowej w Rybnie oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Na zwolnieniach i w kwarantannie przebywa 18 nauczycieli.
Gmina nie uczestniczy w procesie szczepień nauczycieli, ale z zebranych informacji wynika, że na 101 nauczycieli przedszkoli na szczepienia zgłosiło się 84, a 18 już zaszczepionych (dane z czwartku, z godzin porannych). Warto dodać, że frekwencja w przedszkolach jest duża, na zajęcia przychodzi 70-80% dzieci. Dziwne, że ze szczepień nie mogą skorzystać pracownicy administracji przedszkoli.
Mniejsze zainteresowanie szczepieniami jest w szkołach. Na 492 nauczycieli zgłosiło się 172, zaszczepionych zostało 21 (dane z czwartku, z godzin porannych).
***
Na publikowanej przez rząd mapie zakażeń powiat wyszkowski zaświecił się na czerwono, znów przybywa nam zakażonych. W czwartek 25 lutego mieliśmy 42 nowe przypadki zakażeń, 136 wykonanych testów i prawie 590 osób w kwarantannie.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość