Koncert dla seniorek (foto)

Wydarzenia

Koncert dla seniorek (foto)

15.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wiele radości wyszkowskim seniorkom dostarczył koncert z okazji Dnia Kobiet, na który 14 marca do WOK „Hutnik” zaprosili burmistrz Wyszkowa, dyrektorzy Ośrodka Pomocy Społecznej i Gimnazjum nr 2.
Koncert mocnym akcentem rozpoczęła amatorska grupa teatralna działająca przy Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Wystawiła fragmenty jednej z najzabawniejszych, ale też z wyraźnym przesłaniem, polskich komedii „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W tytułową rolę wcieliła się Teresa Tomaszuk. W spektaklu wystąpili także: Tadeusz Gałązka, Zofia Skóra, Agnieszka Łubkowska, Zofia Lipska, Krzysztof Chojnacki, Iwona Zimoń, Barbara Andrzejewska i Zuzanna Deluga. Do przygotowania spektaklu seniorzy wyraźnie się przyłożyli. Za wysiłek i poświęcony czas aktorom – jak powiedziała „młodym seniorom” - podziękowała przygotowująca ich do występu Grażyna Święch.
Już po raz czwarty z okazji Dnia Kobiet dla seniorów wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 2, pod kierunkiem Elżbiety Świderek i Ewy Nowak-Kowalskiej. W repertuarze znalazły się lubiane polskie szlagiery, m.in. „Tych lat nie odda nikt”, „Nie jesteś sama”, „Żeby szczęśliwym być”, „Baju baj, proszę pana”, „Pięknie żyć”. Nic więc dziwnego, że publiczność chętnie przyłączała się do śpiewania z młodymi wokalistkami: Natalią Karolkiewicz, Darią Romanowicz i Olą Marczak. Tańcem koncert dopełniły Oliwia Bala, Julia Liwska i Olga Pieńczuk, a muzycznie - Emilia Karolkiewicz, Adam Jarosz i Iwona Bloch.
Muzyczną niespodziankę dla pań przygotowali też seniorzy. Na to popołudnie wybrali piosenki i wiersze wesołe i liryczne.
Serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet złożyli prowadzący koncert panowie: Michał Mielczarczyk z urzędu miejskiego oraz Jakub Mastela i Kacper Jakacki z Gimnazjum nr 2.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość