Kompletnie pijani za kierownicą

Wydarzenia

Kompletnie pijani za kierownicą

07.01.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Pięciu pijanych kierowców policja zatrzymała w długi weekend. Rekordzista miał prawie 3,5 promila.
 
Mimo licznych informacji o tragicznych zdarzeniach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, nie do wszystkich dociera przekaz, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wydawać by się mogło, że świadomość o konsekwencjach jazdy „na podwójnym gazie” takich, jak kary finansowe, utrata prawa jazdy czy nawet kara pozbawienia wolności są wystarczającym argumentem odstraszającym potencjalnych sprawców przestępstw drogowych. Niestety, kolejni kierowcy swoim postępowaniem udowodnili, że bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego jest im zupełnie obojętne.
W długi weekend policjanci zatrzymali na drogach naszego powiatu pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekord należał do mieszkańca gm. Rząśnik zatrzymanego do kontroli drogowej przez policjantów z posterunku w Długosiodle. Ich uwagę zwrócił tor jazdy auta. Okazało się, że mężczyzna ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Niewiele mniej, bo 3 promile alkoholu, miał kierujący oplem mieszkaniec Goworowa, zatrzymany w Wólce Grochowej przez patrol policji z Długosiodła. Kolejni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego na terenie gminy Wyszków.
Dwóch z zatrzymanych kierujących ma już czynny zakazy kierowania samochodem wydany przez sąd. Kolejni właśnie stracili prawo jazdy. Wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą przez sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość