Komfort życia i pracy. Pozytywny wpływ świetlików dachowych na człowieka

Wydarzenia

Komfort życia i pracy. Pozytywny wpływ świetlików dachowych na człowieka

22.08.2022
autor: Materiał Partnera
Świetliki dachowe montowane są najczęściej w zakładach przemysłowych, jednak ich obecność dostrzec można również w biurach czy prywatnych domach. Swoją popularność zawdzięczają korzyściom, jakie przynoszą pracownikom. Zapewniają naturalne światło we wnętrzach, dzięki czemu osoby przebywające w pomieszczeniach nie są stale narażane na światła lamp, które mają bardzo negatywny wpływ na ludzki wzrok. Konstrukcja tych przedmiotów pozwala na pozyskiwanie światła z promieni pod różnym kątem. Montując je na dachu zapewnia się pomieszczeniu efektywną wentylację, dzięki czemu osoby pracujące nie odczuwają przytłoczenia, a także lepiej im zaczerpnąć powietrza. To jednak nie wszystko – o świetlikach dachowych i ich niezwykłych właściwościach dowiesz się właśnie w tym artykule.

Nie tylko światło i powietrze. Poznaj główne zalety świetlików dachowych

Firmy coraz częściej sięgają po świetliki dachowe, gdyż zmniejszają one koszta energii elektrycznej. Są one zauważalnie mniejsze, dzięki czemu przedsiębiorstwo po roku może uzyskać oszczędności liczone w tysiącach. Wychodzi, iż koszt montażu świetlików jest działaniem jak najbardziej opłacalnym – lepiej jest posiadać świetliki niż stale obserwować wzrost kosztów za energię elektryczną. Zaawansowane w kwestii technicznej świetliki dachowe mogą również wpłynąć na bezpieczeństwo w obiekcie. Tego rodzaju przedmioty można połączyć z automatycznym mechanizmem, w efekcie czego będą pełniły funkcję klap oddymiających, uruchamiających się automatycznie wraz z systemem przeciwpożarowym. Jednakże nawet mniej zaawansowane świetliki wpływają na zwiększoną wentylację (dzięki otwierającej się klapie), dzięki czemu pracownicy są mniej narażeni na opiłki czy wdychanie niezdrowych oparów. Świetliki można określić jako przedmiot eko – wszystko przez fakt, że korzystanie ze światła słonecznego znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej, które przekłada się na mniejszą emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Korzystanie z tego typu opcji to jedno z najbardziej ekologicznych posunięć – a przy tym niezwykle oszczędne.

Współczesne spór – świetliki czy okna? Jeszcze więcej o zaletach świetlików dachowych

Świetliki dachowe są bardziej wydajne niż jakakolwiek inna forma wprowadzająca do pomieszczenia światło naturalne. Promienie słoneczne bezpośrednio trafiają do nas „z góry”, tj. z dachu, na którym są one umieszczone. Skonstruowane z akrylu bądź poliwęglanu doskonale zbierają światło; wersje wypukłe posiadają zaś dodatkową zaletę, gdyż zapewniają one doskonałą wydajność niezależnie od kierunku padania światła słonecznego. Świetliki mają mniejszą powierzchnię niż okna, tym samym pozwalają uzyskać większe naświetlenie wewnątrz obiektu niż reszta form oświetlenia. Doskonale sprawdzają się w miejscach o dużym zapotrzebowaniu na światło słoneczne. Warto poczynić zakup świetlików u specjalistów z danego tematu – zaliczyć można do nich zdecydowanie OWD TECH, firmę produkującą najwyższej jakości świetliki dachowe. Pełna oferta dostępna jest pod linkiem owdtech.pl/swietliki-dachowe-przemyslowe. Specjalistyczna wiedza z zakresu świetlików dachowych przekłada się na pracę firmy, która oferuje przemyślane konstrukcje, mające za zadanie zapewnić jak największą ilość naturalnego światła danemu pomieszczeniu. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość