Kino: Dunkierka i Gang Wiewióra 2

Wydarzenia

Kino: Dunkierka i Gang Wiewióra 2

17.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od piątku 18 sierpnia wyszkowskie kino zaprasza na wojenny dramat „Dunkierka”. 18 sierpnia jest też dniem polskiej premiery animacji „Gang Wiewióra 2” – od tego dnia film można oglądać również w Wyszkowie.
Przez kolejny tydzień kino zaprasza dzieci na „Niedoparki”.
 
Gang Wiewióra 2: 18 – 31 sierpnia godz. 15.30 (2D, dubbing), 17.15 (3D, dubbing), premiera!
Kanada, USA, Korea Południowa 2017, reżyseria: Cal Brunker, animacja, przygodowy, komedia
W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w park rozrywki. Zwierzaki wiedzą, czym to pachnie: to tak, jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!
 
Niedoparki: 16 – 18 oraz 21 – 25 sierpnia godz. 13.15 (2D, dubbing)
Czechy, Słowacja, Chorwacja 2016, reżyseria: Galina Miklínová, animacja w polskiej wersji językowej, czas trwania: 83 minuty.
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!
Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.
 
Dunkierka: 18 – 24 sierpnia, godz. 19 (napisy)
Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania 2017. Scenariusz i reżyseria: Christopher Nolan, dramat, wojenny, czas trwania: 106 minut.
Lato 1940 roku. Wróg przyparł brytyjskie i francuskie armie do morza. Otoczeni w Dunkierce żołnierze czekają, licząc na cudowne ocalenie. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton (Kenneth Branagh) i pułkownik Winnant, podczas gdy zwykli szeregowcy, tacy jak Tommy (Fionn Whitehead), Gibson (Aneurin Barnard) i Alex (Harry Styles) próbują wydostać się z zatłoczonej plaży. Tymczasem w Anglii na wezwanie rządu odpowiadają właściciele cywilnych statków, w tym pan Dawson (Mark Rylance), który na pokładzie swojego jachtu wyrusza w niebezpieczny rejs do Dunkierki, chcąc pomóc w ewakuacji. Jednocześnie mała eskadra lotnicza, w skład której wchodzi Farrier (Tom Hardy), ma zapewnić osłonę wycofującym się z kontynentu żołnierzom. Piloci RAF-u muszą stawić czoła dominującemu w powietrzu przeciwnikowi.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nauczyciele szkół specjalnych: Nie ma zgody! (foto)

Nauczyciele szkół specjalnych: Nie ma zgody! (foto)

W takiej atmosferze rada powiatu chyba jeszcze nigdy nie przyjmowała uchwały. Podczas gdy radni przegłosowywali zmiany dodatków nauczycielskich, pod oknami sali konferencyjnej stali licznie zgromadzeni nauczyciele szkół specjalnych, skandujący “Nie ma zgody!” To ta grupa zawodowa na zmianach ucierpiała najbardziej. - Walczymy o szacunek, nie o te tabelki. I to jest najbardziej dla nas przykre. Nasza praca niedoceniona? - w emocjonalnym wystąpieniu dziwiła się dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
zobacz więcej
Bezpłatna pływalnia zamiast plaży

Bezpłatna pływalnia zamiast plaży

Budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście samochodowym i zmiana prawa wodnego – z tych powodów w tegoroczne wakacje nie będzie plaży miejskiej. W zamian dzieci, młodzież i seniorów gmina zachęca do bezpłatnego korzystania z pływalni.
zobacz więcej
Kino z górnej półki: Nasza młodsza siostra

Kino z górnej półki: Nasza młodsza siostra

W poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” 30 stycznia o godz. 19 WOK „Hutnik” zaprasza na japoński dramat „Nasza młodsza siostra”.
zobacz więcej
Niesamowita zbiórka dla Marysi! Jest już ponad milion złotych

Niesamowita zbiórka dla Marysi! Jest już ponad milion złotych

Kochani 9 dni zbiórki i jest już 1 milion!!! Dla nas to jak cud w tym ciężkim dla nas czasie. Nasza wielka nadzieja na uzdrowienie Marysieńki powinna się ziścić!!! - cieszy się mama 8-miesięcznej Marysi Żmudy. Do zebrania pełnej kwoty brakuje jeszcze 400 tys. zł, więc wielka akcja nie zwalnia tempa.
zobacz więcej