Kierowca pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy, jego samochód bez przeglądu i OC

Wydarzenia

Kierowca pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy, jego samochód bez przeglądu i OC

14.12.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Sporych kłopotów narobił sobie 23-letni mieszkaniec gminy Wyszków, który pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę samochodu niedopuszczonego do ruchu.
Kierowcę forda do kontroli w nocy z poniedziałku na wtorek w Rybienku Leśnym zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się kradzieżami i włamaniami do domów i pojazdów. Od razu wyczuli od mężczyzny alkohol, a badanie alkomatem wykazało w organizmie 23-letniego mieszkańca gminy Wyszków 0,7 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, natomiast ford, którym się porusza, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC i aktualnych badań technicznych, za co policja już wcześniej zresztą zatrzymała dowód rejestracyjny.
23-latek stanie przed sądem, który może go skazać na 2 lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Każdy kierowca zatrzymany za jazdę po alkoholu musi liczyć się też z konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Dodatkowo policjanci sporządzili dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość