Kierowca nietrzeźwy, bez prawka, a auto w śniegu

Wydarzenia

Kierowca nietrzeźwy, bez prawka, a auto w śniegu

18.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy pod wpływem alkoholu wsiedli za kółko.
 
Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przez policjantów z Długosiodła w piątek o godz. 19.30 w Nowej Wsi. 30-letni mieszkaniec gminy Długosiodło kierował kią, mając w organizmie promil alkoholu. Od razu stracił prawo jazdy.
Drugiemu pijanemu kierowcy jazdę udaremnili funkcjonariusze wyszkowskiej drogówki. W niedzielę tuż przed godz. 10 na ul. Pułtuskiej w Wyszkowie zatrzymali do kontroli kierowcę, który „zapomniał” dokładnie odśnieżyć swojego golfa. W przypadku 34-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego alkomat pokazał wynik powyżej pół promila alkoholu. Mężczyzna prawa jazdy nie stracił, bo… go nie ma. 
Obaj kierowcy staną przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa.
Odśnież auto!
Policjanci przypominają również o konieczności odśnieżania auta. - Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, a spadający z dachu śnieg utrudnia jazdę kierowcom za nami. Taki obowiązek spoczywa również na kierujących pojazdami ciężarowymi - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlania drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Kierowcy, którzy nie stosują się do tych przepisów muszą liczyć się z mandatem w wysokości do 500 zł, ale nie o mandat tu chodzi, ale o bezpieczeństwo.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Roczne rozliczenia z fiskusem do końca kwietnia

Roczne rozliczenia z fiskusem do końca kwietnia

30 kwietnia minie termin składania rocznych zeznań podatkowych za 2017r. Skarbówka zachęca do korzystania ze specjalnych dyżurów. Pod koniec miesiąca urząd będzie czynny dłużej.
zobacz więcej
Projekty domów z katalogu - czy warto?

Projekty domów z katalogu - czy warto?

Wielu ludzi, którzy zdecydowali się na budowanie domu, zastanawia się, czy inwestować swoje pieniądze w projekt indywidualny domu, czy zakupić gotowy projekt z katalogu. Zdania są podzielone, a obie opcje posiadają swoje zalety, jak i wady. Musimy pamiętać, że projekt domu z katalogu nie jest w żaden sposób gorszy jakościowo od domu projektowanego indywidualnie i ma naprawdę szereg zalet, dlatego też jest to o wiele częściej wybierana opcja.
zobacz więcej
Dekoracja wnętrz

Dekoracja wnętrz

Jak dekorować wnętrza, żeby można je było nadal swobodnie użytkować. Zwykłe dekoracje przeważnie zagracą każdy pokój, ale dekoracje ścienne zostaną tam na lata. Zobaczmy jakie są możliwości dekoracji wytwarzanych metoda wydruku.
zobacz więcej
Biorę rodzinę, jadę na zachód, ale wracam i się biję

Biorę rodzinę, jadę na zachód, ale wracam i się biję

W czerwcu polskie siły zbrojne przeprowadziły ogromne przedsięwzięcie szkoleniowe Anakonda-16, w którym wzięło udział 31 tys. żołnierzy, polskich oraz z 24 państw sojuszniczych i partnerskich. Praca, przygoda, przygotowanie do ewentualnego konfliktu zbrojnego? Jak wygląda dzisiejsze wojsko? – na pytania odpowiada ppor. rez. Andrzej Rusek, jedyny wyszkowianin biorący udział w Anakondzie. 
zobacz więcej