Kiedy pedicure, a kiedy zabieg podologiczny.

Wydarzenia

Kiedy pedicure, a kiedy zabieg podologiczny.

28.11.2020
autor: materiał zewnętrzny
Stopy są bardzo ważnym elementem naszego ciała. Bez nich nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. To na nich spoczywa cały ciężar naszego ciała podczas chodzenia. Stopy noszą nasze ciało przez całe życie, a jest to bardzo ciężka praca. Dlatego powinniśmy szczególnie dbać o ich zdrowie oraz piękny wygląd. Nie należy ich zaniedbywać. Może to być przyczyną nie tylko ich nieestetycznego wyglądu, ale także wielu poważniejszych chorób.

 

Kto powinien szczególnie dbać o stopy?
Pielęgnować stopy powinien dosłownie każdy. Jednak są osoby, które na tą pielęgnację muszą kłaść szczególny nacisk. Zaliczamy do nich osoby, które:
• Mają skłonność do wrastających paznokci lub innych ich deformacji
• Są w ciąży lub zaraz po porodzie
• Uprawiają dużo sportu
• Zmagają się z łuszczycą zarówno skóry jak i paznokci
• Chorują m.in. na cukrzycę, reumatyzm
• Są po przebytych wylewach lub zawałach
• Mają uszkodzoną płytkę paznokciową
• Chorują na grzybicę
• Nie chcą lub nie potrafią samodzielnie pielęgnować stóp
• Chcą aby ich stopy były piękne, zadbane i zdrowe
 

Jak przebiega wizyta w gabinecie podologicznym.
Ze względów czysto higienicznych przed udaniem się do gabinetu powinniśmy umyć swoje stopy. Nie moczyć, ale tylko dokładnie umyć. Rozmiękczona moczeniem skóra i płytka paznokciowa staje się znacznie trudniejsza do opracowania. W pierwszej kolejności podolog diagnozuje problem z jakim się borykamy. Przeprowadza z nami dokładny wywiad oraz ogląda nasz stopy z należytą dokładnością. Następnie dopiera odpowiednie narzędzia oraz preparaty, które będą mu potrzebne i przystępuje do wykonania zabiegu. Na koniec zabezpiecza skórę na stopach kosmetykami pielęgnującymi. Poleca nam także pielęgnację domowa dobraną indywidualnie do naszych potrzeb. Odstępy pomiędzy zabiegami podologicznymi powinny wynosić pomiędzy 4 a 6 tygodni. Wszystko zależy od intensywności problemu z jakim się zmagamy, wieku oraz wielu innych czynników.
 

Różnica między zabiegiem podologicznym a pedicure.
Pedicure to zabieg pielęgnacyjny wykonywany na zdrowych stopach. Natomiast zabieg podologiczny jest zabiegiem nie tylko pielęgnacyjnym, ale przede wszystkim leczniczym. W tym zabiegu skupiamy się w pierwszej kolejności na problemie zdrowotnym np. odciski, pęknięcia, choroby i deformacje płytki paznokciowej. W drugiej kolejności wykonujemy kompleksową pielęgnację i zabezpieczamy stopy odpowiednimi preparatami. Również czasowo zabiegi znacznie się różnią. Zwykły pedicure może trwać ok 30 minut. Natomiast zabieg podologiczny wymaga poświęcenia znacznie dużo więcej czasu i skupienia. Wszystko uzależnione jest od wielkości naszego problemu.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
PiS: Negujemy zdradę wyborców przez dwie radne

PiS: Negujemy zdradę wyborców przez dwie radne

- Kategorycznie negujemy zdradę wyborców przez dwie radne - czytamy w oświadczeniu nowo wybranych z list PiS radnych miejskich. Zapewniają, że nie ma możliwości, by zawiązali koalicję ze Wspólnotą Samorządową.
zobacz więcej
Kalosze dziecięce - przydatne każdą porą roku

Kalosze dziecięce - przydatne każdą porą roku

Niezależnie od tego, czy na zewnątrz świeci słońce, czy też pogoda przynosi deszczowe chwile, kalosze dziecięce pozostają nieocenionym elementem garderoby najmłodszych. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niezbędne wyłącznie w czasie jesiennych pluch lub wiosennego roztopu, to jednak ich użyteczność rozciąga się na cały rok. Prawidłowo dobrany model zapewni dziecku komfort, ochronę i nieograniczoną swobodę podczas wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. Odkryjmy zatem, dlaczego kalosze dziecięce są niezastąpione przez wszystkie cztery pory roku.
zobacz więcej
Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Do szpitala w Wyszkowie wkroczył mężczyzna. Był agresywny, miał broń, groził, że spali budynek. Do akcji wkroczyły służby ratunkowe. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń służb, które mają sprawdzić gotowość, koordynację i współpracę w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych, a pracownicy szpitala praktyczną znajomość procedur w sytuacji kryzysowej.
zobacz więcej
Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych

Jak przewidywano, w drugiej turze wyborów frekwencja była niższa niż w pierwszej, wyniosła 42,26%. Do lokali wyborczych poszło w sumie 17.989 mieszkańców gmin Wyszków, Brańszczyk i Rząśnik. Oddano 143 nieważne głosy.
zobacz więcej