Każdy czas jest dobry na życzliwość (foto)

Wydarzenia

Każdy czas jest dobry na życzliwość (foto)

11.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Życzliwość - to słowo-klucz uroczystego Spotkania Wigilijnego dla Rodzin, na które od lat do restauracji "Baśniowa" zapraszają Danuta i Krzysztof Kowalewscy. Za życzliwość serdecznie dziękowano i życzliwości szczerze sobie życzono.
Państwo Kowalewscy podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej zaprosili we wtorek 11 grudnia. - Wydaje mi się, że spotykamy się już od 14 lat, ale pewności nie mam - przyznała dyr. OPS Agnieszka Mróz.
W świąteczny nastrój przybyłych od progu wprowadzał zespół "Glioriosa Trinita". Zbliżające się Boże Narodzenie czuć było nie tylko dzięki wigilijnym potrawom, ale i życzeniom. - Każdy czas jest dobry na życzliwość, ale święta są szczególną okazją. Mam nadzieję, że moje wnuki przejmą tradycję organizacji tych naszych spotkań - nie kryła Danuta Kowalewska, życząc swoim gościom, by niczego im w życiu nie brakowało.
- Byście w waszych domach potrafili obdarowywać się życzliwością i szacunkiem - dodała Agnieszka Mróz.
Życzenia zebranym złożyła również sekretarz gminy Wyszków Anna Gołębiewska. - Niech skrzydła, które pani roztacza będą jeszcze szerzej rozpostarte - zwróciła się również do gospodyni spotkania.
W tym roku paczki otrzymało 35 rodzin, głównie dzięki fundacji "Lepszy Los", a także PWiK i firmie Pomelac. Wraz z paczkami serdeczne życzenia przekazał prezes fundacji Wojciech Bielecki.
Z życzliwości i organizacji tego typu spotkań cieszą się księża parafii w Rybienku Leśnym ks. proboszcz Jarosław Balikowski i ks. senior Zenon Mosakowski. - Wigilia to wieczór miłości. Niech ta miłość w waszych sercach gości - życzył ks. proboszcz, zapraszając zebranych do podzielenia się opłatkiem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość