Jaką drukarkę atramentową wybrać?

Wydarzenia

Jaką drukarkę atramentową wybrać?

23.09.2022
autor: materiał zewnętrzny
Drukarki atramentowe to obecnie najbardziej popularne urządzenia drukujące, które są doceniane przez użytkowników na całym świecie oraz wykorzystywane zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych. Te innowacyjne sprzęty umożliwiają przygotowywanie wydruków najwyższej jakości, które zachwycają swoimi barwami, intensywnością i nasyceniem, bogactwem szczegółów oraz idealnie odwzorowanymi kolorami.
 

Urządzenia atramentowe świetnie sprawdzą się zarówno do przygotowania wydruków w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym, dlatego z pewnością można je nazwać drukarkami uniwersalnymi. 

Kiedy na rynku pojawiła się pierwsza drukarka atramentowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, zanim dokonamy zakupu konkretnego modelu? Czy warto zainwestować swoje pieniądze w urządzenie tego typu? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym artykule! Życzymy udanej lektury. 

Kiedy powstała pierwsza drukarka atramentowa? 

Pierwsza na rynku drukarka atramentowa pojawiła się dzięki amerykańskiej firmie Hewlett-Packard, która wypuściła ją w 1988 roku. Co ciekawe, technologia druku, która jest wykorzystywana przez urządzenia atramentowe, została opracowania dużo wcześniej, bo już w 1976 roku. Pierwsza drukarka atramentowa pochodziła ze słynnej linki HP DeskJet, która do dzisiaj jest obecna w sprzedaży i przyciąga rzeszę zwolenników. 

Dużo więcej informacji o historii powstania przeczytamy w kontekście drukarek laserowych, natomiast faktem jest, że od 1988 roku urządzenia atramentowe przeszły niejedną rewolucję, dzięki której stały się niezastąpione i pożądane w każdym miejscu pracy i domu. Drukarki zostały wyposażone w dodatkowe funkcje jak m.in. druk dwustronny, skanowanie i kopiowanie dokumentów czy łączność WiFi i Bluetooth. Producenci skupili się również na poprawie ich szybkości, wydajności materiałów eksploatacyjnych, maksymalnemu skróceniu czasu pracy oraz innych udogodnieniach. 

To, co również przemawia na korzyść tych urządzeń, to z pewnością niska cena zakupu. Tutaj jednak warto pamiętać, że nie wszystko jest takie, jakie mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, a producenci bardzo często zachęcają klientów do zakupu drukarek w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, aby później pokryć dziury w budżecie astronomicznymi cenami materiałów eksploatacyjnych. Więcej na ten temat przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Zakup drukarki atramentowej – na co warto zwrócić uwagę? 

Zanim przyjrzymy się bliżej praktykom, które stosują producenci, zastanówmy się, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przed zakupem konkretnego urządzenia oraz co powinno być dla nas istotne. W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, czy preferujemy wydruki w trybie monochromatycznym (czarno-białym), czy nasze urządzenie ma być wykorzystywana również do drukowania zdjęć czy grafik. Jeżeli wiesz, że będziesz głównie drukował w kolorze, to postaw na urządzenie, które jest przystosowane do obsługi papieru fotograficznego. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest również szybkość urządzenia. Jeżeli potrzebujesz drukarkę do użytku domowego i sporadycznego, możesz wybrać model, który drukuje w tempie 5-7 stron w ciągu jednej minuty. Taki sprzęt zdecydowanie spełni wszystkie Twoje potrzeby. Z kolei w sytuacji, gdy szukasz drukarki do biura lub firmy, z której ma korzystać więcej osób, lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w szybszy model, który umożliwia drukowanie kilkunastu-kilkudziesięciu stron w ciągu jednej minuty pracy. 

Dlaczego producenci sprzedają drukarki za 100-150 zł? 

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z „atrakcyjną ofertą”, dzięki której można było zostać właścicielem drukarki atramentowej za mniej niż 200 zł. Faktycznie, takie sytuacje się zdarzają, jednak przed dokonaniem zakupu dokładnie sprawdź, jaki będzie późniejszy koszt zakupu materiałów eksploatacyjnych. Może się okazać, że jednorazowy zakup kompletu będzie kosztował więcej niż Twoje urządzenie... Zalecamy, aby dokładnie zweryfikować tę informację przed dokonaniem zakupu. 

Co zrobić w sytuacji, gdy już kupiłeś tanie urządzenie, a koszt materiałów eksploatacyjnych Cię przerasta? Nic straconego! W sklepie internetowym dodrukarki.pl są dostępne nie tylko oryginalne tusze i tonery, lecz także produkty alternatywne, czyli tzw. zamienniki. Często ich cena jest o kilkadziesiąt procent niższa od oryginałów, materiały są bardziej wydajne, a jakość, którą oferują, niczym się nie różni.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom