Jak zapisać się na szczepienie? (wideo)

Wydarzenia

Jak zapisać się na szczepienie? (wideo)

13.01.2021
autor:
W nocy z czwartku na piątek, z 14 na 15 stycznia (o północy) ruszy internetowa rejestracja i infolinia umożliwiająca zapisanie się na szczepienie COVID-19. Jako pierwsze będą mogły zapisać się osoby powyżej 80. roku życia, później - 70. roku życia. Pozostali od 15 stycznia będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia.
 
Zgodnie z poniedziałkowymi zapowiedziami, rejestracja ruszy 15 stycznia, same szczepienia - 25 stycznia. 
 
 
Od 15 stycznia będą mogły zapisywać się osoby powyżej 80. roku życia, od 22 stycznia - powyżej 70 r. życia. Szczepienia dla seniorów z obu grup wiekowych rozpoczną się 25 stycznia.
Rząd szacuje, że - ze względu na ograniczenia w dostawach szczepionek - tygodniowo w każdym z punktów zostanie zaszczepionych 30 osób. - Wystawiamy centralny kalendarz, w którym będą wszystkie punkty szczepień, sloty z datami, na które można się zapisać - w środę 13 stycznia zapowiedział minister Michał Dworczyk. A to oznacza, że w pierwszym kwartale nie będzie możliwe zaszczepienie wszystkich seniorów.
 
Proces rejestracji
Infolinia - numer 989. Będzie można połączyć się z konsultantem, który dokona rejestracji. Trzeba będzie podać imię, nazwisko i pesel (warto więc przygotować dowód osobisty). Przez telefon można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
 

Internet - strona pacjent.gov.pl, gdzie również będzie można zarejestrować się na konkretny termin. By zarejestrować się przez e-rejestrację, potrzebny jest profil zaufany.
 


Punkt szczepień - osobista rejestracja w punkcie szczepień.
 
 
Dzień przed szczepieniem, otrzymamy SMS-a z przypomnieniem. Na drugie szczepienie zostaniemy umówieni w punkcie szczepień od razu po podaniu pierwszej dawki.
 
Co dalej?
Kiedy nadejdzie twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.
Podanie drugiej dawki szczepionki zależy od tego, szczepionkę którego producenta otrzymasz. Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.
 
Deklaracja 
Od 15 stycznia osoby do 18 roku życia będą mogły zadeklarować chęć zaszczepienia się. Specjalny formularz pojawi się na stronie www.gov.pl/szczepimysie.
Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.
 
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość