Jak wybrać dobry soundbar?

Wydarzenia

Jak wybrać dobry soundbar?

10.08.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Telewizory oferują świetną jakość obrazu, ale z dźwiękiem bywa już różnie. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tymi brakami jest dodanie głośnika typu soundbar. Soundbar to kilka głośników i elektronika, którą z łatwością można podłączyć do telewizora, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń. Niektóre z nich mają oddzielny subwoofer, zwykle bezprzewodowy, a kilka ma tylne głośniki, aby stworzyć pełny system dźwięku przestrzennego. Większość soundbarów montuje się na ścianie lub umieszcza na półce nad lub też pod telewizorem. Głośniki soundbar są dostępne w szerokim zakresie cen, co jest ich dodatkowym atutem. Jak więc kupić soundbar idealny?

Na co zwrócić uwagę kupując soundbar?

Zakup soundbara umożliwia wzmocnienie dźwięku telewizora, dzięki czemu otrzymujemy najlepszy dźwięk podczas oglądania filmów i ulubionych programów telewizyjnych. O ile nowoczesne telewizory mają niesamowitą jakość obrazu, dźwięk może nie być tak idealny, ze względu na konstrukcje, która pozostawia tylko ograniczoną ilość miejsca na wbudowane głośniki. Soundbar to kompaktowy system głośników, a zarazem stylowe, proste rozwiązanie, które pozwala wzbogacić domową rozrywkę o lepszej jakości czysty i wyraźny dźwięk. Dzięki mniejszej liczbie głośników i kabli niż w przypadku systemu kina domowego, soundbar jest łatwy w konfiguracji i sprawdzi się dla osób lubiących ład i porządek.

Kompatybilność z innymi urządzeniami

Kupując soundbar musimy upewnić się, że wybrany model ma wszystkie połączenia potrzebne do telewizora i innych urządzeń, takich jak dekoder, odtwarzacz DVD, odtwarzacz multimedialny, czy też konsole do gier i urządzenia pamięci masowej USB. Jeśli zarówno soundbar, jak i telewizor są wyposażone w porty HDMI, możesz podłączyć swoje urządzenia do każdego z nich, a po podłączeniu soundbara do telewizora cały dźwięk będzie odtwarzany przez soundbar zamiast przez głośniki telewizora. Do soundbara bez problemu możemy również podłączyć bezprzewodowo również sparowane urządzenia bezprzewodowe takie jak np. tablet czy smartfon.

Co sprawdzić przed zakupem?

Soundbary z podobnymi wynikami w różnego rodzaju rankingach jakości dźwięku mogą brzmieć inaczej ze względu na sposób, w jaki radzą sobie z różnymi częstotliwościami. Jeśli zależy nam jedynie na tym, by poprawić dźwięk z telewizora, soundbar z 2.1 kanałami może wystarczyć. Jeśli natomiast chcemy uzyskać dobrej jakości dźwięk przestrzenny, warto postawić na soundbar z subwooferem i tylnymi głośnikami, dzięki czemu uzyskamy dźwięk wielokanałowy. Kolejna ważna kwestia to umiejscowienie soundbaru. Jeśli będziesz umieszczać soundbar na stojaku telewizora musimy mieć wystarczająco dużo miejsca. Kolejną rzeczą jest sposób użytkowania. Nie warto przepłacać za świetny sprzęt, jeśli używamy soundbara tylko do oglądania telewizji. Jeśli jednak będzie on używany zarówno do słuchania muzyki, jak i oglądania różnego rodzaju filmów w telewizji, wówczas warto postawić na lepszej jakości modele, by uzyskać świetny efekt dźwięku przestrzennego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom