Jak macie babcie, to się nie trapcie (foto)

Wydarzenia

Jak macie babcie, to się nie trapcie (foto)

22.01.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
- wierszem i piosenką, najpiękniej jak potrafią, wdzięczność babciom i dziadkom, z okazji ich święta, 20 stycznia podczas koncertu w WOK Hutnik wyrazili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. 
 
Wystąpili uczniowie klas IIIa i IIIc, przygotowani przez wychowawczynie Agnieszkę Drążewską i Renatę Grodzicką, oraz klasy VII i VIIId.
Dzieci na dużej scenie czuły się bardzo pewnie, ale, jak same przyznały, podczas występów dla babć i dziadków nie mają tremy. Bez stresu śpiewały, recytowały i tańczyły. Dziękowały w ten sposób babciom domowym i podróżnym, starszym i tym prawie całkiem młodym, dziadkom otwierającym serce i kieszeń, zawsze dumnym z osiągnięć wnuków. Dziękowały za opowiadanie bajek, wspólne spacery i wycieczki, wspólne ferie i wakacje, opowieści o dawnych latach i wyciąganie za uszy z biedy, gdy wnukowi zdarzy się coś sknocić. Życzyły samych słonecznych dni, jak najmniej trosk i wyższych emerytur.
- Dla nas jesteście wielkimi artystami. Dziękujemy za wszystko - mówili zachwyceni seniorzy.
Na uroczystość zaprosili Burmistrz Wyszkowa oraz dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1, Ośrodka Pomocy Społecznej i WOK „Hutnik”.
- Pamiętam, kiedy byłam małą dziewczynką i poszłam do babci i dziadka z laurką, dostawałam zawiniętą w papierek garść landrynek. Dziś upominki są inne, ale wciąż to wdzięczność jest największym prezentem, jaki możecie państwo otrzymać - do seniorów zwróciła się kier. Domu Dziennego Pobytu Dorota Wojtkowska.
Życzenia radości i fantastycznych emerytur, które umożliwią realizację marzeń, złożyła dyr. OPS Agnieszka Mróz.
Wielu dziadków na co dzień w szkole spotyka dyr. SP1 Hanna Dziubiel. - Kiedy dzieci są w pracy, fantastycznie opiekujecie się wnukami. One was potrzebują, a wy je rozpieszczajcie - zachęcała.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość