Groby pańskie w wyszkowskich parafiach (FOTO)

Wydarzenia

Groby pańskie w wyszkowskich parafiach (FOTO)

16.04.2022
autor: Parafie św. Idziego, św. Wojciecha, MBKP w Rybienku Leśnym
W Wielki Piątek w kościołach odsłonięto groby pańskie. Zobacz, jak wyglądają tegoroczne instalacje w wyszkowskich parafiach św. Wojciecha, św. Idziego i Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym.
 
Księża zachęcają, by przychodząc do kościoła w Wielką Sobotę, zatrzymać się przy grobie pańskim na chwilę modlitwy i refleksji. - Warto wyjść z tzw. magii świąt i wejść w głębię duchowości – w Wielki Piątek w kościele św. Wojciecha zachęcał ks. Stanisław Borkowski. - Bóg przemawia w ciszy. Warto wyciszyć się w tych dniach, by usłyszeć pytanie: człowieku, czemuś mnie opuścił? Jezus mówi: weź swój krzyż i idź za mną. A my byśmy chcieli, żeby to Chrystus szedł za nami.
Z kolei w kościele św. Idziego przed nabożeństwem parafia otrzymała obraz św. Michała Archanioła namalowany przez artystę malarza z Ukrainy Serhię Kolodkę. Obraz powstał na plebanii, gdzie pan Serhii wraz z dziećmi znalazł schronienie. To piękne podziękowanie za gościnę, której parafia udzieliła jego rodzinie oraz innym uchodźcom. Serhii wraz z dziećmi w Wielką Sobotę odlatuje do Kanady.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość