Gminny Dzień Dziecka (foto)

Wydarzenia

Gminny Dzień Dziecka (foto)

03.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Na brak atrakcji nie mogły narzekać dzieci, małe i duże, które w słoneczną niedzielę wzięły udział w Rodzinnym Pikniku Profilaktycznym, na który tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka zaprosiła Gmina Wyszków. W tym roku wyjątkowo, bo nie w parku lub centrum miasta, jak dotychczas, ale na os. Polonez.
 
Teren przy pływalni zamienił się w ogromny plac zabaw zarówno dla najmłodszych wyszkowian, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki, jak i starszych - już uczniów. Były też przeróżne warsztaty, eksperymenty i kąciki artystyczne oraz wiejska zagroda. Atrakcje czekały również w namiocie fundacji Lepszy Los, która prowadziła zbiórkę na budowę Bajkowego Centrum Rehabilitacji dla Dzieci. Jak zwykle, zainteresowaniem cieszyła się zabawa fantowa, z której dochód wesprze program stypendialny Talenty Wyszkowa organizowany przez działające przy OPS stowarzyszenie Promenada. Do wygrania był m.in. rower i bony podarunkowe.
Dzieci chętnie brały udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez wyszkowską policję i lekcjach udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonych przez grupę ratownictwa Nadzieja. Na skrzyżowaniu upozorowano wypadek, dzięki czemu można było zobaczyć, jak wygląda akcja ratunkowa pogotowia, ratowników, strażaków i policji.
Tradycyjnie już, gminny piknik z okazji Dnia Dziecka połączony był z Motosercem organizowanym przez wyszkowskich motocyklistów Free Horses MC Poland. Wspólną imprezę rozpoczęła motocyklowa parada ulicami miasta, w której w tym roku wzięło udział wyjątkowo dużo motocykli. 
Były też jedną z atrakcji pikniku, ciesząc się dużym zainteresowaniem nie tylko chłopców i panów. Szczególnie tłoczono robiło się, gdy odbywały się widowiskowe pokazy kaskaderskie i freestyle stunt ekipy Sky Fighters. Można też było zobaczyć… tańczącą koparkę, wziąć udział w zawodach siłowania na rękę, a przede wszystkim oddać krew w specjalnym ambulansie.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość