Gmina zakupi defibrylatory

Wydarzenia

Gmina zakupi defibrylatory

02.10.2020
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
Gmina Wyszków pozyskała dofinansowanie na zakup trzech przenośnych, automatycznych i nowoczesnych defibrylatorów AED w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
 
Defibrylator jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika, jak i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku przebieg akcji ratowniczej. Jego głównym zadaniem jest przywracanie prawidłowego rytmu serca za pomocą podania impulsu elektrycznego. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z resuscytacją krążeniowo – oddechową jest jedynym sposobem na uratowanie życia.
Zakupione defibrylatory wraz z szafką na AED do zastosowań na zewnątrz, na stałe wpiszą się już w przestrzeń naszego miasta. Będą to urządzenia ogólnodostępne, które zamontowane zostaną w centrum miasta, w bardzo ruchliwym, publicznym miejscu. Natomiast skrzynka na defibrylator zamontowana zostanie wewnątrz budynku w jednej z gminnych instytucji również znajdującej się w centrum miasta. Defibrylator przenośny z kolei przekazany zostanie jednej ze służb mundurowych z terenu Gminy Wyszków.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość