Fotowoltaika dla rolników - istotne korzyści

Wydarzenia

Fotowoltaika dla rolników - istotne korzyści

06.05.2020
autor: materiał zewnętrzny
Od pewnego czasu fotowoltaika w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Nieustanne rosnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii stwarza ogromne możliwości dla rolników w zakresie finansowania farm fotowoltaicznych. Obecnie decydując się na panele fotowoltaiczne mogą oni z łatwością skorzystać ze wsparcia pochodzącego zarówno z funduszy europejskich, jak i krajowych, które to w ogromnym stopniu pozwalają na znaczne obniżenie kosztów wykonania instalacji fotowoltaicznej.

 

Fotowoltaika dla rolnictwa a korzystanie z darmowej energii

Dziś panele fotowoltaiczne można bardzo często spotkać nie tylko w wielu domkach jednorodzinnych lecz także w dobrze prosperujących gospodarstwach rolnych, na dachach wielu budynków gospodarczych. I nic w tym dziwnego, gdyż nowoczesne farmy fotowoltaiczne dają szereg wymiernych korzyści, zarówno dla gospodarstw rolnych jak i domowych. Wśród wielu z nich można wymienić:

- znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania danego gospodarstwa rolnego

- niezależność od publicznych dostawców energii elektrycznej

- niezależność od wciąż rosnących cen prądu

- doskonałe zabezpieczenie gospodarstwa przed ewentualnymi przerwami w dostawie energii elektrycznej

- możliwość odnoszenia zysków, dzięki oddawaniu przez właściciela farmy fotowoltaicznej nadprodukcji prądu do sieci publicznej

Fotowoltaika dla rolników - korzystne dofinansowanie z programu Agroenergia

Wychodząc naprzeciw wszystkim inwestorom zainteresowanym budową instalacji fotowoltaicznej zarówno nasz rząd, jak i Unia Europejska daje możliwość skorzystania z wielu korzystnych pożyczek bezzwrotnych oraz dotacji.

Jeśli chodzi o rolników, to obecnie mają oni możliwość skorzystania z korzystnego programu „Agroenergia”, który to jest skierowany przede wszystkim do rolników indywidualnych będących właścicielami lub dzierżawcami poszczególnych nieruchomości rolnych. Aby móc skorzystać z tego programu sumaryczna powierzchnia użytków rolnych nie może być większa niż 300 ha. Z kolei wysokość dofinansowania w postaci bezzwrotnej dotacji może wynosić aż do czterdziestu procent kosztów kwalifikowanych poniesionych na budowę instalacji fotowoltaicznej.

Każdy rolnik, który to zdecyduje się na panele fotowoltaiczne ma w ramach tego programu możliwość odliczenia sobie do 25 procent od podatku rolnego kosztów poniesionych na budowę instalacji. Ta korzystna dotacja sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę staje się jeszcze bardziej opłacalna.

 

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolejna osoba oszukana przez Internet

Kolejna osoba oszukana przez Internet

Zamówił przez Internet stal zbrojeniową. Zapłacił, ale towaru nie otrzymał. Stracił ponad 9 tys. zł.
zobacz więcej
Jak zaprojektować ponadczasowy ogród?

Jak zaprojektować ponadczasowy ogród?

Często ogród nazywamy „przedłużeniem domu”. W końcu spoglądając przez kuchenne okno, widzimy nasze meble, rośliny i resztę wyposażenia. Właśnie dlatego warto zadbać o to, by skomponowana przez nas przestrzeń była przede wszystkim stylowa i ponadczasowa. Dzięki temu z początkiem każdego nowego sezonu nie będziemy musieli się martwić o to, by na nowo zaaranżować ogród.
zobacz więcej
Wszyscy jesteśmy przeciwko i mówimy głośno NIE tej spalarni (foto)

Wszyscy jesteśmy przeciwko i mówimy głośno NIE tej spalarni (foto)

Rada miejska jednogłośnie podjęła stanowisko, w którym sprzeciwia się budowie spalarni odpadów medycznych. W dyskusji o planach firmy ECO ABC, które tak zbulwersowały wyszkowian, część radnych zarzuciła burmistrzowi nie tylko bierność w tej sprawie, ale wręcz przychylność inwestorowi.  
- Od samego początku nasze nastawienie było negatywne - zapewniał Grzegorz Nowosielski. Przyznał jednak, że zabrakło komunikacji ze społeczeństwem. - Tu mogę się uderzyć w pierś. W tym jednym momencie powinniśmy powiedzieć głośno o tym wniosku. 
zobacz więcej
W gruzińskich klimatach (foto)

W gruzińskich klimatach (foto)

W wyszkowskiej bibliotece w połowie listopada zrobiło się ciepło i śródziemnomorsko. Wszystko dzięki spotkaniu z Anną Mikołajczyk-Kłębek, która zaprosiła przybyłych do pięknej i przyjaznej Gruzji.
zobacz więcej