Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku

Wydarzenia

Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku

12.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W niedzielę 6 sierpnia w Kamieńczyku już po raz szósty odbędzie się Festiwal Miodu i Chleba. Gwiazdą będzie Kapela Praska.
Uroczystość, tradycyjnie już, rozpocznie Msza św. w kamieńczykowskim kościele, po której uczestnicy przeniosą się na Rynek Tadeusza Kościuszki. Po otwarciu festiwalu wystąpi zespół country Droga na Ostrołękę. O godz. 14.45 rozpoczną się występy zespołów pieśni i tańca Wyszkowiacy, Nadbużanie i Złote Lata. O 16.30 koncert Kapeli Praskiej, a od godz. 19 zabawa taneczna pod chmurką z zespołem Alt.
Podczas festiwalu, jak zwykle, odbędą się warsztaty pieczenia chleba, liczne konkursy, gry i zabawy, wybór produktu festiwalu, dzień otwarty w Muzeum Etnograficzno – Historycznym, prezentacja Powiatowego Koła Pszczelarzy w Wyszkowie oraz mnóstwo stoisk wystawienniczych i gastronomicznych.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Możesz bezpłatnie sprawdzić, czy jesteś zakażony wirusem HCV

Możesz bezpłatnie sprawdzić, czy jesteś zakażony wirusem HCV

Do końca roku w punktach pobrań ALAB laboratoria w całym kraju, także w Wyszkowie, można bezpłatnie skorzystać z diagnostyki wirusa HCV. HCV jest wirusem odpowiedzialnym za powstawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. 
zobacz więcej
Księga Rekordów Guinnessa - gdzie ją znaleźć?

Księga Rekordów Guinnessa - gdzie ją znaleźć?

Rekordy Guinnessa zawsze cieszą się niezwykłą popularnością. Ile razy można było gdzieś usłyszeć, że coś jest "największe na świecie, dlatego wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa" albo "to było najdłuższe, więc ustanowiło światowy rekord". Ale gdzie to sprawdzić?! Do niedawna trzeba było zamówić książkę i przejść przez etap zrozumienia jej, ponieważ dostępna jest w języku angielskim. Teraz wystarczy trochę przeszukać Internet. Ale żeby wam tego oszczędzić - chętnie zapoznamy was z dobrą stroną, na której znaleźć można rekordy z różnych kategorii.
zobacz więcej
O wsparciu osób z niepełnosprawnościami

O wsparciu osób z niepełnosprawnościami

Wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym świętuje w tym roku 25-lecie. Jednym z elementów obchodów będzie konferencja „System wsparcia osób z niepełnosprawnościami - dobre praktyki”, która odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 10 w auli wyszkowskiej filii Wyższej Szkoły im. P. Włodkowica.
zobacz więcej
Wyszkowianin Roku 2018

Wyszkowianin Roku 2018

Ogłaszamy Plebiscyt „Wyszkowianin Roku 2018”. Tytułem tym chcemy uhonorować osobę, która w mijającym roku np. odniosła godny zapamiętania sukces lub ma szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki, biznesu, działalności społecznej i charytatywnej lub innych sferach życia publicznego, zasłużyła się działaniem na rzecz lokalnej społeczności.
zobacz więcej