Edukacja ekologiczna w Gminie Długosiodło

Wydarzenia

Edukacja ekologiczna w Gminie Długosiodło

13.01.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Gmina Długosiodło aktywnie prowadzi działania wspierające edukację ekologiczną, które mają na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie wrażliwości na problemy otaczającego nas środowiska.  
 

W 2019 r. zrealizowano zadanie pn. „Utworzenie infrastruktury terenowej w miejscowości Długosiodło wraz z przeprowadzeniem warsztatów służących edukacji ekologicznej"
W jego ramach w dniach 07-11.10.2019 r. oraz 04-07.11.2019 r., we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolach, przeprowadzono warsztaty służące szeroko pojętej edukacji ekologicznej (poruszono m.in. takie problemy jak: prawidłowa segregacja odpadów, sposoby postępowania z odpadami w tym problem niskiej emisji, palenie odpadów w piecach, ekosystem leśny i jego ochrona ze szczególnym uwzględnieniem głównych zagrożeń dla środowiska naturalnego jakim jest m.in. wyrzucanie odpadów do lasu). Łącznie przeprowadzono 14 warsztatów (1,5 godzinnych) oraz 32 warsztaty (45 minutowe). Zajęcia prowadził doświadczony edukator i miłośnik przyrody Pan Marek Łabno z Opola. Podczas warsztatów dzieci otrzymały biuletyny edukacyjne (w formie książeczek edukacyjnych) oraz długopisy. 
Drugim elementem zadania była utworzona przy boisku do piłki nożnej w Długosiodle infrastruktura edukacyjna. Zamontowano 15 szt. tablic edukacyjnych oraz hotel dla owadów, wykonano ścieżkę sensoryczną (o dł. 50 mb), ustawiono ławki, kosze na odpady oraz stojak dla rowerów. Wykonawcą zadania była firma ZPD Sebastian Dańczyszyn. 
 

 
Na realizację zadania Gmina Długosiodło pozyskała dotację w kwocie 41 288,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, koszt całego zadania to 56 177,00 zł.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pomysły na prezenty na Dzień Ojca i Dzień Dziecka

Pomysły na prezenty na Dzień Ojca i Dzień Dziecka

Czerwiec zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dwa ważne wydarzenia w życiu każdej rodziny – Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Mimo, iż do pierwszego miesiąca lata zostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto pomyśleć nad tym, co podarujesz swojemu dziecku i ojcu z okazji ich święta. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty, które z pewnością wywołają uśmiech na ich twarzach!
zobacz więcej
Zmarł st. bryg. Ignacy Woźniak (FOTO)

Zmarł st. bryg. Ignacy Woźniak (FOTO)

W czwartek 11 kwietnia zmarł st. bryg. w st. spocz. Ignacy Woźniak, przez 9 lat był Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. W straży pożarnej przepracował 34 lata.
zobacz więcej
Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to warto wiedzieć

Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to warto wiedzieć

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowy moment w procesie rekrutacji, w którym pracodawca ma szansę lepiej poznać kandydata i ocenić, czy jest odpowiednią osobą do danej roli.
zobacz więcej
Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Czy naturalne materiały i technologie budowlane – mające zerowy lub wręcz ujemny ślad węglowy – można zastosować na szeroką skalę przy budowie domu jednorodzinnego lub w inwestycji publicznej? Oczywiście, że tak! Jak to zrobić krok po kroku pokazuje „Poradnik Inwestora”, pierwszy w Polsce przystępny zbiór wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. Jest adresowany zarówno do inwestorów indywidualnych, samorządowych jak i deweloperów. A przede wszystkim pozwala zrozumieć, czym jest to budownictwo, z jakich rozwiązań korzysta oraz dlaczego są one warte zastosowania.
zobacz więcej