Duży pożar sklepu w Porządziu (FOTO, WIDEO)

Wydarzenia

Duży pożar sklepu w Porządziu (FOTO, WIDEO)

03.06.2021
autor: SB, fot. PSP Wyszków, OSP KSRG Długosiodło, wideo: KW
Pięć godzin trwało gaszenie pożaru sklepu w Porządziu w czwartek 3 czerwca. W akcji brało udział 60 strażaków i 15 samochodów ratowniczo-gaśniczych.
 
Wezwanie do pożaru wyszkowska straż pożarna odebrała ok. godz. 10.30. „W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęte było poddasze budynku, a spod dachu wydobywał się intensywny dym” - informuje PSP w Wyszkowie. - „Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru. Podano łącznie 4 prądy wody, a do działań wykorzystano również podnośnik, w związku z utrudnionym dostępem od wewnątrz do poddasza. Po zlokalizowaniu i całkowitym ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, aby wykluczyć obecność ukrytych zarzewi ognia.
Podczas gaszenia strażacy musieli zmagać się z silnym zadymieniem, które było potęgowane przez zmienny i porywisty wiatr.”
W akcji brali udział strażacy z wyszkowskiej komendy PSP, ochotnicy z okolicznych miejscowości oraz grupa operacyjna z Warszawy.
Na miejscu była również policja, która wstępnie ustaliła, że ogień pojawił się w kontenerze na śmieci przylegającym do budynku. Pożar bardzo szybko rozprzestrzenił się na sklep, co jako pierwszy zauważył klient. Oprócz niego w sklepie znajdowały się jeszcze dwie osoby sprzedające. Na szczęście wszyscy w porę opuścili budynek.
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czarodziejska noc w bibliotece (foto)

Czarodziejska noc w bibliotece (foto)

Czarownice, wróżby, tajne eliksiry, do tego garść humoru, szklanka zabawy, odrobina dreszczyku, wszystko w nocnej scenerii – to sprawdzony przepis na udany wieczór andrzejkowy. Taki właśnie odbył się 18 listopada w miejskiej bibliotece. Blisko pięćdziesiątka dzieci świetnie bawiła się do północy. 
zobacz więcej
7 pomysłów na biznes w małym mieście

7 pomysłów na biznes w małym mieście

Szukasz pomysłu na biznes w małym mieście? Dowiedz się, o czym musisz pamiętać, przed założeniem dobrze prosperującej działalności i jakie usługi charakteryzuje dzisiaj największy popyt na ogólnopolskim rynku. 
zobacz więcej
Oszustka podająca się za pracownika socjalnego okradła seniorkę

Oszustka podająca się za pracownika socjalnego okradła seniorkę

Kilka tysięcy złotych straciła starsza kobieta, która padła ofiarą oszustki podającej się za pracownicę pomocy społecznej. Policja przestrzega szczególnie osoby starsze przed podobnymi działaniami przestępców.
zobacz więcej
Dziesiąta niedziela seniora w Lucynowie Dużym (FOTO)

Dziesiąta niedziela seniora w Lucynowie Dużym (FOTO)

Sołtys, rada sołecka i zarząd Wspólnoty Gruntowej wsi Lucynów Duży, przy wsparciu Gminy Wyszków 10 lipca 2022 r. po raz dziesiąty zorganizowali Niedzielę Seniora. Uroczystość prowadziła Mirosława Zaremba. Jak zawsze było nostalgicznie, sympatycznie i radośnie. Mszę św. w intencji seniorów w kościele pw. św. Antoniego w Lucynowie Dużym odprawił bp Rafał Markowski – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany teologii religii, w Konferencji Episkopatu Polski przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego, Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem.
zobacz więcej