Dlaczego warto zdecydować się na zakup kampera?

Wydarzenia

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kampera?

29.10.2021
autor: materiał zewnętrzny
Caravaning to niezwykle ciekawa, a zarazem tak nieoczywista forma podróżowania. Z jednej strony mamy do czynienia z ogromną swobodą i niezależnością, z drugiej natomiast musimy liczyć się z tym, iż podróż kamperem wymaga odpowiedniego przygotowania. To jednak wynajem kamperów cieszy się ogromną popularnością i nie sposób się temu dziwić. W niniejszym artykule pragniemy jednak skupić się na kwestii, jaką jest zakup kampera. Kiedy rzeczywiście warto zainwestować w nowe kampery i kto powinien o tym pomyśleć? Zobaczcie sami!
 

Wynajem kampera a zakup – to warto wiedzieć

Na przestrzeni ostatnich lat rozwój infrastruktury sprawił, iż turyści z chęcią zaczęli wybierać kampery aniżeli podróż samolotem czy autem. Nic w tym dziwnego! Luksusowe kampery dowiozą was wszędzie tam, gdzie tylko zapragniecie bez obawy o nadprogramowe koszty związane z koniecznością rezerwacji noclegu czy stołowania się w drogich restauracjach. Wystarczy spakować walizki, zaplanować trasę… i wyruszyć! Niby nic trudnego, a jednak wciąż tak wielu caravaningowców stoi przed dylematem, co będzie lepsze – zakup czy wynajem campera… Tutaj sprawa jest dość oczywista! Jeżeli planujecie swoją pierwszą podróż kamperem, warto wcześniej sprawdzić, czy caravaning jest dla was. Może bowiem okazać się, że pierwsza podróż będzie waszą ostatnią… Zakup kampera to natomiast doskonały wybór w przypadku osób, które stosunkowo często podróżują, a jednocześnie dysponują niemal nieograniczonym budżetem. Jeżeli zatem rozważacie tę właśnie opcję, zostańcie z nami. Poznajcie główne powody, dlaczego warto zdecydować się na zakup kampera.
 

Swoboda i niezależność w jednym

Turyści, którzy mieli już okazję odbyć swoją pierwszą podróż kamperem doskonale wiedzą, z czym to się wiąże. Swoboda i niezależność, jakie dają nam kampery, jest wręcz nie do opisania. To fakt! Niemniej jednak decydując się na wynajem kampera, należy brać pod uwagę zobowiązania i ograniczenia, jakie nakłada na nas wypożyczalnia kamperów. Kampery możemy wynająć wyłącznie na określony czas, co w wielu przypadkach wiążę się z brakiem możliwości spontanicznego przedłużenia wakacyjnego urlopu. Będąc posiadaczem własnego pojazdu kempingowego, możecie śmiało spakować bagaże i udać się na drugi koniec Europy w dowolnym terminie. Dodatkowo nie będziecie musieli martwić się o brak dostępności wybranego modelu! Brzmi świetnie, nieprawdaż?
 

Zakup kampera – ile to kosztuje?

Mamy świadomość, iż zakup własnego kampera wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Niezależnie czy wybierzecie nowe kampery, czy używane – cena pojazdu może wahać się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. To oczywiście nie wszystko! Posiadanie kampera nakłada na właścicieli dodatkowe zobowiązania, w tym właśnie konieczność przechowywania kampera pod zadaszeniem. Jeżeli nie dysponujecie wolną przestrzenią na terenie posesji, będziecie zobowiązani do wynajęcia specjalnego miejsca parkingowego. Co więcej, należy wykonywać przeglądy techniczne oraz uregulować kwestie związane z ubezpieczeniem. Stąd też zakup kampera jest optymalnym rozwiązaniem wśród podróżników, którzy organizują wyjazdy przynajmniej kilka razy w roku. Inwestycja ta – choć kosztowna, zwróci się w stosunkowo krótkim czasie. Wynajem kampera może natomiast okazać się kompletnie bezsensowny!
 

Podróż kamperem – jakie są twoje oczekiwania?

Jako że inwestycja w kampery jest spora, nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Zróbcie dokładny research i zastanówcie się, czego tak naprawdę oczekujecie. Czy planujecie organizować wyjazdy 3-4 razy w roku? A może… szukacie idealnej alternatywy dla dotychczasowej formy podróżowania? I wynajem kamperów, i ich zakup może okazać się strzałem w dziesiątkę – oczywiście, o ile rozważycie wszelkie za i przeciw. Niebagatelne znaczenie mają bowiem wasze możliwości finansowe oraz codzienne potrzeby. Jeśli caravaning płynie wam we krwi, a jednocześnie uwielbiacie tę swobodę i niezależność – odpowiedź jest prosta. Jeżeli natomiast wciąż jesteście pełni obaw i wątpliwości, zdecydujcie się na wynajem kampera na start. To z pewnością ułatwi wam podjęcie ostatecznej decyzji!

 

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość