Dla pijanego kierowcy rondo było za małe (WIDEO)

Wydarzenia

Dla pijanego kierowcy rondo było za małe (WIDEO)

02.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca BMW, który najpierw uderzył w bariery rozdzielające pasy ruchu, a następnie stracił panowanie nad samochodem na rondzie, skosił znak drogowy i uderzył osobówkę.
 
W miniony weekend oficer dyżurny wyszkowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na rondzie ks. W. Mieczkowskiego w Wyszkowie (przy „Wyszkowiance”). Na miejscu funkcjonariusze od kierowcy BMW od razu wyczuli alkohol. Badanie alkomatem w organizmie 32-letniego kierowcy wykazało ponad 2 promile.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca BMW, jadąc ul. Daszyńskiego w kierunku ul. Białostockiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w metalowe bariery rozdzielające pasy ruchu, a następnie wjechał na rondo, gdzie stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak drogowy i w stojącego mercedesa, oczekującego na wjazd na skrzyżowanie.
Na całe szczęście nikt nie został ranny. Kierujący już stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz surowa kara finansowa. 32-latek odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość