Czym skutkuje wypadnięcie pępowiny? Dowiedz się, czy masz szansę na odszkodowanie

Wydarzenia

Czym skutkuje wypadnięcie pępowiny? Dowiedz się, czy masz szansę na odszkodowanie

25.10.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Komplikacje w czasie ciąży nie należą do rzadkości. Wiele z nich wynika głównie z nieprawidłowości organizmu matki. Warto jednak mieć świadomość, że większość można przewidzieć, wykonując właściwe badania. Jedną z niebezpiecznych sytuacji w czasie ciąży jest wypadnięcie pępowiny. W niniejszym artykule wyjaśnimy Ci, czym dokładnie jest, a także wskażemy czy w tego typu sytuacjach uzyskanie odszkodowania jest możliwe. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Wypadnięcie pępowiny – nagły stan zagrażający Waszemu życiu! Dowiedz się czym jest

Pępowina stanowi nie tylko połączenie pomiędzy płodem a łożyskiem. To także połączenie z organizmem matki, dzięki któremu dostarczane są składniki odżywcze, a tym samym dziecko może swobodnie się rozwijać. Jakiekolwiek zaburzenia w obrębie pępowiny mogą skutkować poważnymi obrażeniami u dziecka, a nawet zagrażać jego życiu. Właśnie taką nieprawidłowością jest wypadnięcie pępowiny. O zjawisku tym mówimy w sytuacji, gdy pępowina znajduje się przed płodem i przesuwa się do ujścia wewnętrznego szyjki macicy. A jakie są przyczyny tego zjawiska medycznego? Należy się ich dopatrywać zarówno ze strony płodu, jak i organizmu kobiety. Często wypadnięcie pępowiny wynika ze zbyt dużej masy dziecka lub jego nieprawidłowej pozycji. U kobiet największym czynnikiem ryzyka jest niewłaściwa budowa macicy, ale także złe umiejscowienie łożyska, a nawet wielodzietność. W takich przypadkach poród naturalny nie jest zalecany, ponieważ może dojść do niedotlenienia dziecka, a w konsekwencji do jego śmierci.

Lekarz nie spełnił obowiązku? Uzyskaj odszkodowanie! Stawką jest życie Twojego dziecka

Warto mieć świadomość, że zjawisko wypadnięcia pępowiny w medycynie jest określane jako stan nagły wymagający natychmiastowego podjęcia odpowiednich kroków. Cesarskie cięcie jest nieuniknione. Co więcej, zbyt długie odwlekanie decyzji może zagrażać życiu nie tylko dziecka, ale także kobiety. Dziecko narażone jest na niedotlenienie, zamartwicę, a nawet śmierć. Czy w przypadku kiedy lekarz prowadzący zbyt długo zwlekał z decyzją lub co gorsza, nie zdecydował się na cesarskie cięcie można mówić o błędzie lekarskim? Oczywiście, że tak! Warto mieć świadomość, że w wielu przypadkach wypadnięcie pępowiny da się rozpoznać już na etapie badania położniczego lub sprawdzając prawidłowość tętna dziecka. Pojawia się zatem pytanie – co zrobić, kiedy lekarz zaniechał działań? Każdej poszkodowanej ciężarnej przysługuje prawo do rozpoczęcia starań o odszkodowanie. Kluczowe jest skompletowanie całej dokumentacji medycznej stanowiącej dowód w sprawie. Na stronie https://prawapacjenta.org/ uzyskasz znacznie więcej informacji o tym, jak rozpocząć skuteczną walkę ze szpitalem i uzyskać rekompensatę. Ośrodek Pomocy Poszkodowanym już od wielu lat świadczy profesjonalną pomoc prawną kobietom, którym nie dostały odpowiedniej opieki medycznej. Powierz swoją sprawę w ręce specjalistów i zacznij dochodzić swoich praw! Skorzystaj z bezpłatnej analizy!
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość