Czym są tak naprawdę animowane opowieści?

Wydarzenia

Czym są tak naprawdę animowane opowieści?

18.05.2018
autor: Red.
Historia marketingu jest relatywnie niedługa. Jest też bogata i miała wiele etapów. Nie rzadko jej rozwój przebiegał rewolucyjnie.

Historia marketingu jest relatywnie niedługa. Jest też bogata i miała wiele etapów. Nie rzadko jej rozwój przebiegał rewolucyjnie. Ta historia jest w większej części pozytywna. Zaczyna się od zwycięstwa człowieka nad niedoborem. Nauczyliśmy się tworzyć, zbierać i gromadzić tak wiele, że strach przed tym, że czegoś zabraknie zszedł na plan dalszy. Do głosu doszły inne czynniki. Co dokładnie mam, czego potrzebuję i kto ma to czego potrzebuję. Narodził się handel stanowiący rację istnienia reklamy, a nie upłynęło dużo czasu nim ten proces zaczął działać w odwrotną stronę. Bez reklamy, handel zamierał.

 

Reklama, budowa marki, renoma, nieskalana reputacja. Handel i reklama przyczyniły się w olbrzymim stopniu do budowy społeczeństwa i od zawsze były częścią skomplikowanych procesów gospodarczych. Można zauważyć, że postęp technologiczny i specjalizacja wymyka się nam z rąk. Wymaga od nas rozległej wiedzy, doświadczenia którego nie ma jak zdobyć, nie będąc specjalistą w tej dziedzinie. Do służy czego ta farba? Nie zniszczy powierzchni? Nie zamieni się w galaretę na deszczu? Spokojnie!

 

Okazuje się, że rozwój marketingu jest na to doskonałą odpowiedzią. Dokładnie taki rodzaj marketingu który sięga do metody storytellingu. To część content marketingu, którym zajmują się producenci animacji biznesowych. Najczęściej to animowana historia która może wytłumaczyć działanie produktu ale co ważniejsze, pokazuje jaką korzyść odniesie nabywca, decydując się na reklamowany produkt. Już sama forma takiej reklamy jest przyjazna odbiorcy. Każdy z nas pamięta ciekawość i podniecenie mogąc usłyszeć opowieść. Już to bajkę, już to wieczorynkę czy historię na dobranoc. Jeżeli animacja zaś, będzie miała staranną oprawę graficzną i wykonanie, odniesie sukces i produkt zaistnieje.

 

Animacja biznesowa powstaje na styku wyspecjalizowanego marketingu oraz graficznej animowanej prezentacji. Jest krokiem do przodu i metodą na nawiązanie przyjaznej relacji z odbiorcą. Producenci animacji biznesowych to zazwyczaj pasjonaci fotografii lub kinematografii, stąd potencjalni zleceniodawcy mogą liczyć na niekonwencjonalne podejście do zadania. Storytelling, animacja biznesowa, współpraca z agencjami produkcyjnymi które dysponują własnymi studiami animacji lub współpracują z nimi jest krokiem na przód i jednocześnie tradycją w świeżym wydaniu.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość