Czy przeszczep włosów to skuteczna metoda w przypadku nadmiernie wypadających włosów?

Wydarzenia

Czy przeszczep włosów to skuteczna metoda w przypadku nadmiernie wypadających włosów?

24.12.2021
autor: materiał zewnętrzny
Z wypadającymi włosami mierzy się dzisiaj bardzo wiele osób. Utrata włosów może być spowodowana złym trybem życia, nieodpowiednią dietą, stresem czy wywołana chorobą. Niezależnie od przyczyny, utrata pięknej fryzury może znacząco wpłynąć na pewność siebie, co jest kolejnym negatywnym skutkiem. Co zrobić w przypadku, kiedy wzrost włosów wydaje się niemal niemożliwy? Nie musisz inwestować w perukę ani godzić się z zakolami — w wielu przypadkach możliwe jest wykonanie przeszczepu włosów.
 

Co należy wiedzieć o przeszczepie włosów przed zdecydowaniem się na zabieg?

Taka inwestycja powinna być poprzedzona odpowiednimi przemyśleniami, ponieważ wiąże się z niemałym kosztem. Poza tym ważne będzie zwracanie uwagi na pielęgnację skóry głowy oraz samych włosów. Trwałość także będzie zależna od Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z jasnymi odpowiedziami co do powyższych zagadnień.

Ile kosztuje przeszczep włosów? Za tego typu zabieg należy zapłacić od kilku tysięcy wzwyż. Ceny wahają się oczywiście w zależności od długości czy koloru, ale także ilości przeszczepionych mieszków włosowych.

Efekt powinien mieć stały charakter jednak trzeba wiedzieć, że najlepiej o tym porozmawiać z trychologiem. Oczywiście u niektórych przeszczep może się przyjąć lepiej a u niektórych nieco słabiej. O tym, czy możesz się zakwalifikować na zabieg i tym samym czy możesz marzyć o ewentualnym wzroście włosów, trzeba najpierw porozmawiać z lekarzem. Trzeba wiedzieć, że nie każdy kwalifikuje się na zabieg. Kluczowe znaczenie ma stan włosów w okolicy dawczej oraz czasami problemem mogą być także inne przeciwskazania (np. w postaci chorób takich jak cukrzyca lub choroby krążenia).

Jak dbać o włosy po przeszczepie włosów? Przede wszystkim bezpośrednio po zabiegu unikaj mocnego światła słonecznego. W tym może pomóc Ci odpowiednie nakrycie głowy — luźna czapka, która nie będzie ocierała miejsc poddanych zabiegowi. Równie ważny jest odpowiedni przepływ krwi — w nocy śpij na wyższej poduszce.
 

Myślisz o przeszczepie, jednak chcesz jeszcze zawalczyć o swoje naturalne włosy?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym zmagają się nie tylko kobiety, a coraz częściej także mężczyźni. Aby zapobiec wypadaniu włosów i przyspieszyć ich porost warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, takie jak wcierki, delikatne szampony, naturalne maski do włosów czy odpowiedni grzebień lub szczotka. Ważna jest także odpowiednia dieta bogata w witaminy, unikanie stresu oraz unikanie sytuacji w których włosy są narażone na uszkodzenia (np. używanie prostownicy, suszenie gorącym powietrzem, zbyt częste farbowanie lub używanie szkodliwych kosmetyków). Warto zapamiętać, że przeszczep powinien być raczej postrzegany jako ostateczność i jeśli to możliwe to warto skupić się na profilaktyce a dopiero w kolejnym kroku udać się do lekarza trychologa w celu porozmawiania o ewentualnym przeszczepie.

 

Źródło zdjęcia:

MRAORAOR / Shutterstock.com

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość