Czas na zmiany w Zespole Szkół nr 3 (foto)

Wydarzenia

Czas na zmiany w Zespole Szkół nr 3 (foto)

05.09.2019
autor: Elżbieta Borzymek
- ogłosiła, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2 września, Elżbieta Michalik, odchodząca na emeryturę, pierwsza dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego, który świętuje właśnie jubileusz 15-lecia.
 
- Moim marzeniem jest szkoła otwarta dla wszystkich, budująca mosty pomiędzy ludźmi, środowiskami i instytucjami, wspierająca słabszych, wrażliwa na ludzkie potrzeby, ale też potrafiąca mobilizować uczniów i nauczycieli do lepszego działania – przedstawił krótko swoją wizję szkoły jej następca i wieloletni zastępca dr Adam M. Mickiewicz, powołany od 1 września na 5-letnią kadencję. 
- Dla mnie osobiście jest to wielkie wyróżnienie i zaszczyt, pewnie największy, jakiego doświadczyłem w moim długim już życiu i w ciągu prawie 30 lat służby nauczycielskiej – nie krył nowy dyrektor ZS3 Adama M. Mickiewicz. – Zabrzmi to może trochę górnolotnie, ale pełnienie funkcji dyrektorskiej będę starał się traktować właśnie jako służbę. 
- Wiem, że niełatwą mam rolę – kontynuował – bo obejmuję stanowisko po pani dyr. Elżbiecie Michalik, która odznaczała się bezgranicznym zaangażowaniem w życie szkoły. Cieszę się, że dziś będziemy mieli sposobność, by raz jeszcze podziękować jej za pracę, zaangażowanie. Osobiście będę miał możliwość wyrazić jej wdzięczność i uznanie.
Podzielił się dobrą informacją, że Elżbieta Michalik pozostanie w szkole w roli nauczyciela.
Przedstawił krótko swoją wizję szkoły: - Moim marzeniem jest szkoła otwarta dla wszystkich, budująca mosty pomiędzy ludźmi, środowiskami i instytucjami, wspierająca słabszych, wrażliwa na ludzkie potrzeby, ale też potrafiąca mobilizować uczniów i nauczycieli do lepszego działania. Mam nadzieję, że dane mi będzie rozwijać, wzmacniać to, co szczególnie wyróżniało naszą szkołę.
 
Reforma wkracza na dobre 
- Mamy nienotowaną dotąd liczbę uczniów – podkreślił dyr. Mickiewicz, co jest skutkiem wkraczającej właśnie do szkół średnich reformy edukacji. – Ogółem w szkole uczyć się będzie ponad 760 osób w 28 oddziałach; 10 klasach technikum i 18 klasach liceum.
Uczniom 8 klas maturalnych życzył zdanych egzaminów. Szczególnie serdeczne słowa skierował do 360 uczniów klas pierwszych. Wyraził przekonanie, że wniosą do szkoły powiew świeżości, ale też będą rozwijać to, co w niej najlepsze. 
Dyr. Mickiewicz przedstawił nowe osoby w kadrze zarządzającej szkoły: wicedyrektor Elwirę Sawicz-Bakułę oraz kierownik szkolenia praktycznego Grażynę Witkowską. Pozostanie na swoim stanowisku wieloletni wicedyrektor Jerzy Sasin. 
Dyrektor odczytał też nazwiska nowych pedagogów, zajęcia będzie prowadzić w sumie ponad 70 nauczycieli.
 
Szkoła dumna z absolwentów
Statuetkami za najlepsze wyniki matur zostali wyróżnieni absolwenci: Natalia Jarosik, Jakub Ponichtera, Jakub Grodzicki, Jakub Siedlecki, Tomasz  Soszka, Aneta Żurawska, Jula Jakacka, Mateusz Twardowski, Dorota Sobotka, Daniel Greloch, Patryk Mróz, Piotr Kmiołek, Magdalena Godlewska, Sylwia Książek, Patrycja Zakrzewska, Weronika Rowińska, Ilona Jechna i Karolina Kownacka.   
Nauczyciel Kamil Gurbała wręczył podziękowania absolwentom, którzy działali w szkolnym radiowęźle: Szymonowi Kaszkielowi, Erykowi Lewandowskiemu i Tomaszowi Soszce.  
Jakub Dyląg, prezes QuadGraphics Europe, podkreślił, że jego firma promuje zaangażowanie, innowacyjność oraz naukę języków obcych, nagradzając od kilku lat wyszkowskich maturzystów, którzy zdali najlepiej egzamin z języka angielskiego. Czek na 1000 zł wręczył Jakubowi Grodzickiemu.
 
Nasza kochana pani dyrektor
- Praca szkoły nie byłaby tak efektywna, gdyby nie kierowała nią mistrz w zarządzaniu oświatą, jakim jest pani dyr. Elżbiety Michalik – podkreślił prowadzący uroczystość Jerzy Sasin. 
Wiele osób zechciało podziękować odchodzącej na emeryturę pani dyrektor.
Przedstawiciel Rady Rodziców Sylwester Grodzki dziękował za wieloletnią pracę, „za profesjonalizm i serce włożone w zarządzenie szkołą, ogromne zaangażowanie na tym trudnym stanowisku”: - Zawsze uśmiechnięta, pełna energii, gotowa na nowe wyzwania, otwarta i gotowa na rozmowę oraz do pomocy – taką zapamiętają panią rodzice.
Uczniowie dziękowali za wszystko, co zrobiła dla szkoły: - Za to, że dzięki pani nasza szkoła rozkwitła i jest na tak wysokim poziomie. To dzięki pani możemy być z tej szkoły dumni. Chcemy podziękować za pani zawsze otwarte dla nas serce, za pomoc w rozwiązywaniu problemów, za to, że drzwi pani gabinetu były zawsze dla nas otwarte. Dziękujemy również za to, że nie była pani zwykłym dyrektorem, tylko była pani naszą kochaną panią dyrektor.
- Wszyscy chcemy wyrazić naszą wdzięczność osobie, która przez wiele lat swojej pracy służyła drugiemu człowiekowi Czuję się zaszczycona, że mogę powiedzieć kilka słów o niezwykłej osobie, która potrafi połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją – zaznaczyła Elwira Sawicz-Bakuła. Dziękowała za „wykonywanie obowiązków z pasją i wielkim sercem”. Życzyła nowych, szlachetnych pomysłów. 
– Dziś chcę powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczny za osobistą dla mnie życzliwość i wsparcie oraz za piękny przykład pracy dyrektorskiej, bliskiej uczniom i nauczycielom – mówił Adam M. Mickiewicz. – Okazuje się, że można być dobrym dyrektorem, a zarazem dobrym człowiekiem. 
Z wdzięcznością współpracę i znajomość z Elżbietą Michalik wspominał Jerzy Sasin: - Od ciebie miałem okazję uczyć się pracy zawodowej, życia, budowania relacji z ludźmi oraz tego, jak być szczęśliwym. Życzył, by „nadal żyła pełnią życia, realizowała swoje marzenia i była po prostu szczęśliwa”.
Ks. dziekan dr Zdzisław Golan dziękował za 6 lat dobrej współpracy i przykład pięknej postawy religijnej.
W imieniu dyrekcji CKU życzenia na kolejny etap życia przekazała Luiza Truchel. 
- Czas na zmiany w Zespole Szkół nr 3 – ogłosiła, mimo wzruszenia, Elżbieta Michalik, przypominając słowa z Księgi Koheleta, że „wszystko ma swój czas”. Pogratulowała Adamowi Mickiewiczowi wyboru na stanowisko dyrektora ZS3, podziękowała za wieloletnią współpracę. – Życzę dużo sił i wytrwałości – dodała. Podziękowania „za wieloletnią nić porozumienia na wielu płaszczyznach” skierowała do nauczycieli, pracowników i rodziców.  
- Kochani uczniowie, wam w tej szkole zawdzięczam najwięcej – podkreśliła. – To wam zawdzięczam uśmiech i młodość, które mogłam od was czerpać. Życzyła im nie tylko sukcesów edukacyjnych, ale też by byli dobrymi ludźmi.
- Dziękuję za wszystkie słowa podziękowań, za prezenty. Życzę wszystkim, gościom, nauczycielom, młodzieży, wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze.
Gratulacje nowemu dyrektorowi Adamowi M. Mickiewiczowi złożyli także nauczyciele. – Na pewno będzie pan dobrym następcą pani dyrektor – mówiła w ich imieniu Agata Zawadzka. – My to wiemy. Rozpoczyna pan swoje dyrektorowanie w bardzo trudnym czasie reformy edukacji. Jesteśmy pewni, że wspólnie przejdziemy ten trudny czas bezboleśnie. Życzyła satysfakcji z pracy i bezkonfliktowej współpracy.
Adam M. Mickiewicz podziękował za życzliwość i słowa wsparcia, których otrzymał tak wiele. 
W koncercie kończącym uroczystość, ze specjalną dedykacją dla dyr. Elżbiety Michalik, wystąpiły uczennice: Aleksandra Zawadzka, Magdalena Witkowska oraz absolwentki: Natalia Sieńkowska, Weronika Podpora, Maryla Modzelan i Ewa Chołyst (Rapacz). 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZS3 po stracie Przyjaciół. Choć pełni żalu, pięknie opowiedzieli o pięknych ludziach (FOTO)

ZS3 po stracie Przyjaciół. Choć pełni żalu, pięknie opowiedzieli o pięknych ludziach (FOTO)

Niezwykły Wieczór Wspomnień o swoich zmarłych Kolegach, Nauczycielach, Przyjaciołach przygotowała społeczność Zespołu Szkół nr 3. Spotkali się nie tylko, by zapewnić, że pamiętają, ale też by wyrazić swój smutek i z głębi serca opowiedzieć o bliskich, których nie spotkają już na szkolnych korytarzach.  
zobacz więcej
Laureaci „Warszawskiej Syrenki” nagrodzeni (foto)

Laureaci „Warszawskiej Syrenki” nagrodzeni (foto)

Biblioteka Miejska zaprosiła laureatów konkursu recytatorski Warszawska Syrenka, by wręczyć im dyplomy i nagrody.
zobacz więcej
Czym są suplementy diety i dlaczego warto je zażywać?

Czym są suplementy diety i dlaczego warto je zażywać?

Nasze codzienne życie często przepełnione jest pośpiechem, stresem i ciągłym wypełnianiem niezbędnych obowiązków. W pracy, szkole czy na studiach spędzamy większość naszego czasu, a wracając do domu czekają na nas kolejne zadania do wykonania. W wielu przypadkach niezwykle trudno jest znaleźć w tym wszystkim balans nie mówiąc już o zdrowym odżywianiu. Nasz organizm jest w stanie produkować wiele potrzebnych nam do życia substancji, jednak by odbywało się to poprawnie należy dostarczać mu konkretne witaminy, minerały i składniki odżywcze.
zobacz więcej
Rada przyjęła rezygnację wiceprzewodniczącego

Rada przyjęła rezygnację wiceprzewodniczącego

Radni miejscy na sesji w dniu 26 kwietnia przyjęli rezygnację radnego Piotra Turka z funkcji wiceprzewodniczącego rady. Powodem rezygnacji była zmiana planów inwestycyjnych na marcowej sesji Rady Miejskiej  w Wyszkowie.
zobacz więcej