Coraz więcej mieszkańców poddanych kwarantannie

Wydarzenia

Coraz więcej mieszkańców poddanych kwarantannie

18.03.2020
autor:
Jak wynika z najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wyszkowie, coraz więcej mieszkańców objętych jest kwarantanną domową, a mniej – nadzorem epidemiologicznym. 
 
Sytuacja epidemiologiczną na terenie powiatu wyszkowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, stan w dniu 18 marca, na godz. 13 
  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 119 (we wtorek było dziesięć osób więcej)
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 12 (jeszcze wczoraj było 6)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0 
Obecnie na Mazowszu potwierdzonych jest 38 przypadków zarażenia koronawirusem. 
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Najlepsze smaki na Mazowszu poszukiwane!

Najlepsze smaki na Mazowszu poszukiwane!

To już ostatni moment na zgłoszenia do XV edycji konkursu o Laur Marszałka. Do udziału zaproszeni są wszyscy producenci regionalnych przysmaków. Czasu jest niewiele. Nabór trwa tylko do 31 marca br.
zobacz więcej
Festiwal Muzyki Kameralnej

Festiwal Muzyki Kameralnej

Między 6 lipca a 10 sierpnia po raz dziesiąty w pobliskich Urlach odbędzie Festiwal Muzyki Kameralnej. W każdą sobotę o godz. 18 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej zabrzmią dzieła polskich i europejskich kompozytorów w wykonaniu wybitnych i cenionych instrumentalistów, solistów a także zespołów kameralnych. Wstęp wolny.
zobacz więcej
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Kino z górnej półki: Zjednoczone stany miłości

Kino z górnej półki: Zjednoczone stany miłości

W ramach poniedziałkowego cyklu „Kino z górnej półki” WOK „Hutnik” zaprasza na obsypany nagrodami polski dramat obyczajowy „Zjednoczone stany miłości”.
zobacz więcej