Chciała sprzedać sukienkę, a z jej konta zniknęły 3 tysiące złotych

Wydarzenia

Chciała sprzedać sukienkę, a z jej konta zniknęły 3 tysiące złotych

23.11.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Kolejna mieszkanka powiatu wyszkowskiego oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta chciała sprzedać sukienkę, a w efekcie straciła 3 tys. zł. 
O oszustwie policja została powiadomiona w poniedziałek. Miało identyczny przebieg jak to zgłoszone kilka dni wcześniej. Pokrzywdzona na popularnej platformie sprzedażowej wystawiła sukienkę. Za pośrednictwem aplikacji odezwał się ktoś rzekomo zainteresowany kupnem i zaproponował płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłał za pośrednictwem poczty e-mail, a ponieważ wydawał się wiarygodny, sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. Strona przypominała stronę banku. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane do swojego konta bankowego. To niestety spowodowało, przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili z konta kobiety zniknęły 3 tys. zł. 
Policja po raz kolejny apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane, nie róbmy tego! 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość