Chciał ukraść tylko alkohol

Wydarzenia

Chciał ukraść tylko alkohol

07.04.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Czujny sąsiad to podstawa. Przekonali się o tym mieszkańcy gminy Brańszczyk, których sąsiad usłyszał dźwięk tłuczonego szkła w ich domu. Natychmiast powiadomił policję, dzięki czemu włamywacza udało się zatrzymać na gorącym uczynku. Policji tłumaczył, że chciał tylko… ukraść alkohol.
 
We wtorkową noc (6 kwietnia) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca gminy Brańszczyk, który usłyszał brzęk tłuczonego szkła na jednej z sąsiednich posesji. Przybyli na miejsce policjanci z posterunku w Długosiodle zauważyli rozbitą szybę w oknie. W trakcie sprawdzenia domu, w piwnicy zauważyli mężczyznę. Ten na widok mundurowych zaczął uciekać, ale szybko udało się go obezwładnić i zatrzymać. 
Włamywaczem okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Brańszczyk. W chwili zatrzymania miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili mu zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. 53-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumacząc, że chciał ukraść jedynie alkohol.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość