Chcą ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (FOTO)

Wydarzenia

Chcą ronda imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (FOTO)

25.11.2021
autor: Sztab WOŚP w Wyszkowie, opr. SB
Czy rondo u zbiegu Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego i ulicy Generała Władysława Sikorskiego w Wyszkowie będzie nosiło imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wnioskuje o to wyszkowski sztab orkiestry.
Jak dotąd, w Polsce zostało odsłoniętych blisko 40 miejsc związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy: 3 mosty, 3 murale, 11 oddziałów szpitalnych i 15 rond. Wyszkowski sztab ma nadzieję, że kolejne takie miejsce będzie w Wyszkowie. Szef sztabu Leszek Marszał w czwartek 25 listopada złożył na ręce burmistrza Grzegorza Nowosielskiego wniosek o nadanie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu u zbiegu Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego i ulicy Generała Władysława Sikorskiego w Wyszkowie.
WOŚP to ewenement na skalę światową. Każdy z finałów jednoczy Polaków, dzięki czemu pozwala na zakup sprzętu wspierającego polskie szpitale. Każdego roku na ulicach naszego miasta i gminy kwestuje kilkuset uśmiechniętych, pełnych nadziei wolontariuszy. Pośród śniegów i mrozów wychodzą na ulice, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez fundację medyczny cel. W 2021 roku, dzięki hojnym sercom wyszkowian, Sztabowi WOŚP #4312 działającemu przy Urzędzie Miejskim w Wyszkowie udało się zebrać aż 148.963,71 zł, które przeznaczone zostały na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
W 2020 roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiła 1279 łóżek na oddziały dla chorych na COVID-19. 5 łóżek z tej puli trafiło do wyszkowskiego szpitala. Ogólnie w naszych placówkach medycznych znajduje się sprzęt zakupiony przez WOŚP o wartości 1.202.566,36 zł.
Nadanie imienia przez radnych Rady Miejskiej w Wyszkowie w przededniu jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planowanego na 30.01.2022 byłoby ukoronowaniem idei wolontariatu, filantropii, bezinteresownej pomocy, integracji społeczności ponad podziałami, szerokorozumianego dobra - argumentują wnioskodawcy.
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość