Cannes w Wyszkowie

Wydarzenia

Cannes w Wyszkowie

18.12.2016
autor: Redakcja
Styczeń w poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” będzie miesiącem filmów nagradzanych i zauważonych na festiwalu filmowym w Cannes.
Przypomnijmy, że w cyklu „Kino z górnej półki” WOK prezentuje filmy spoza głównego nurtu komercyjnego, z różnych stron świata. Każdy z prezentowanych obrazów ma tylko jeden seans, zawsze w poniedziałek o godz. 19. Bilet kosztuje 12 zł, ale istnieje możliwość kupna biletu miesięcznego, na trzy filmy w cenie 30 zł. 
W styczniu będzie można obejrzeć filmy nagradzane i zauważone na festiwalu filmowym w Cannes. Jako pierwszy zostanie wyświetlony nagrodzony za reżyserię rumuński film „Egzamin” Cristiana Mungiu. Obraz ten zakończy rozpoczęty w grudniu filmami „Fair Play” i „Marzenia” cykl filmów z Europy Wschodniej.
Kolejne trzy poniedziałki stycznia będą poświęcone kinu azjatyckiemu. Jako pierwszą zobaczymy „Służącą”, koreański dramat nominowany w ostatnim roku do Złotej Palmy w Cannes w reżyserii Chan-wook Parka. Drugim koreańskim filmem będzie zachwycający polskich krytyków filmowych thriller „Lament” w reżyserii  Hong-jin Na. Cykl skończy japoński obraz „Nasza młodsza siostra” Hirokazu Koreedy, uznany przez Japońską Akademię Filmową najlepszym japońskim filmem 2015 roku i nominowany do Złotej Palmy na poprzednim festiwalu w Cannes. 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość