Będzie dofinansowanie i przebudowa

Wydarzenia

Będzie dofinansowanie i przebudowa

03.12.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
W przyszłorocznym budżecie Wyszków musi uwzględnić jeszcze jedną ważną inwestycję - przebudowę al. Piłsudskiego od ul. Serockiej do Sikorskiego. Wiadomo, choć jeszcze nieoficjalnie, że otrzyma na ten cel dofinansowanie.
 
W ubiegłym roku gmina zakończyła budowę obwodnicy śródmiejskiej. Wiele osób zdążyło już zapomnieć o budowie pierwszego odcinka, od strony ul. Serockiej. Ulica była już wielokrotnie naprawiana, a jej stan i tak pozostawia wiele do życzenia.
O środki na przebudowę al. Piłsudskiego na odcinku od ronda Nałęcz-Komornickiego do ul. Sikorskiego gmina wystąpiła do wojewody, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. I wszystko wskazuje na to, że je otrzyma.
Zadanie obejmuje przebudowę drogi na długości 432,91 mb wraz z infrastrukturą towarzyszącą, m.in. nowymi chodnikami, dwukierunkową ścieżką rowerową, pięcioma przejściami dla pieszych (w tym trzema z azylami). Jak ustalono podczas konsultacji z mieszkańcami, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego powstanie niewielkie rondo.
Całkowita wartość zadania wynosi 5.554.981 zł. Gmina ma szansę na dofinansowanie w wysokości 70%. Realizacja inwestycji ma być rozłożona na lata 2020 - 2021.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość