Absolwenci naszych szkół średnich rozpoczęli maturalny maraton (FOTO)

Wydarzenia

Absolwenci naszych szkół średnich rozpoczęli maturalny maraton (FOTO)

04.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Starostwo Powiatowe
Ważny moment dla kilkuset absolwentów wyszkowskich szkół średnich. W środę rano, 4 maja, egzaminem z języka polskiego rozpoczęli maturalny maraton.
 
W szkołach prowadzonych przez powiat wyszkowski - I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 1 i CEZiU Kopernik - do matur przystąpiło ponad 460 maturzystów. Kolejne kilkadziesiąt osób to absolwenci Zespołu Szkół nr 3 oraz CK ZDZ.
Z nieoficjalnych doniesień w mediach społecznościowych wynika, że tematy wypracowania w tegorocznym arkuszu maturalnym z języka polskiego dotyczą motywu tradycji w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza oraz „relacji z drugim człowiekiem, jako źródła szczęścia” w „Nocach i Dniach” Marii Dąbrowskiej. Do wyboru była także analiza wiersza „Najkrótsza definicja życia” Józefa Barana.
5 maja absolwenci podejdą do egzaminu z matematyki, a 6 maja - część z nich - do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. To najpopularniejszy język obcy.
W tym roku, by uzyskać świadectwo dojrzałości należy uzyskać 30% punktów z trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych - języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Trzeba też podejść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale on nie ma progu zdawalności i nie można go oblać.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość