9-latek stracił panowanie nad quadem

Wydarzenia

9-latek stracił panowanie nad quadem

15.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
9-letni kierowca quada stracił panowanie nad czterokołowcem i wywrócił go. Do szpitala trafił niewiele starszy pasażer. - Drogi rodzicu, bądź odpowiedzialny! Kupuj przemyślane prezenty - apelują wyszkowscy policjanci.
 
Zauważają, że na naszych drogach jest coraz więcej małoletnich motorowerzystów, a większość nie posiada uprawnień do kierowania. Również w większości przypadków skutery oraz quady są prezentem od rodziców. - Warto pamiętać, by prezenty były przemyślane i bezpieczne. Od tragedii często dzieli nas cienka linia - mówi rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
W środę 14 października o godz. 18 dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nastolatków w Długosiodle. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 9-letni mieszkaniec gminy Długosiodło na ul. Piaskowej stracił panowanie nad quadem i wywrócił pojazd. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala został przetransportowany 13-letni pasażer. Młody kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania tym typem pojazdu. Sprawę zbadają policjanci wspólnie z sądem dla nieletnich.
To nie pierwsze tego typu zdarzenie. W tym roku naszych drogach doszło już do kilku wypadków z udziałem młodocianych motorowerzystów.
Policja przypomina, że do kierowania motorowerem wymagane jest prawo jazdy kategorii AM. Może je uzyskać osoba, która ukończyła 14 lat, uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami, odbyła kurs w ośrodku nauki jazdy, zdała egzamin państwowy i ma pisemna zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość