4 błędy, które popełniamy kupując kapcie dla malucha

Wydarzenia

4 błędy, które popełniamy kupując kapcie dla malucha

30.06.2022
autor: Materiał partnera
Przed wyborem butów domowych lub przedszkolnych warto dowiedzieć się, czego unikać. Przestrzegamy przed czterema najczęstszymi wadami zwykłych dziecięcych kapci.
 

Twarda podeszwa

Dziecięca stopa potrzebuje nieskrępowanej wolności. Dlatego najlepszym sposobem na stawianie pierwszych kroków, jest chodzenie boso. Idealne buty dla małego dziecka powinny mieć na tyle miękką podeszwę, by były niewyczuwalne w trakcie chodzenia, biegania i zabawy. Z kolei twarda podeszwa sprawia, że dziecko zaczyna nienaturalnie stawiać stopy, ponieważ nie jest w stanie odpowiednio zgiąć pracą śródstopia podstawy buta.

Kapcie Superfit spełniają najwyższe standardy wskazywane przez fizjoterapeutów. Wybierając takie obuwie masz pewność, że Twoje dziecko będzie się w nim czuło komfortowo i zapewniasz mu zdrowy rozwój.

Wąskie czubki

Małe dzieci chodząc i biegając zupełnie inaczej stawiają stopy niż osoby dorosłe: dużą rolę w utrzymywaniu równowagi i kontaktu z podłożem odgrywają palce, które są często rozłożone na kształt wachlarza. Z tego też względu dziecięce buty powinny zapewniać możliwie dużą przestrzeń w obrębie palców. Dlatego dobrej jakości obuwie dla najmłodszych ma specyficzny kształt i bardzo szerokie czubki. Z kolei zwężające się obuwie dziecięce będące miniaturką obuwia dla dorosłych, nie sprzyja zdrowemu rozwojowi stopy i może prowadzić do rozwijania się wad postawy.

Sztuczny materiał

Chociaż małe dzieci nie pocą się jeszcze tak intensywnie jak nastolatkowie lub osoby dorosłe, są równie podatne na rozwój różnych schorzeń dermatologicznych, w tym odparzeń i grzybicy stóp. Obie te przypadłości pojawiają się na skutek zbyt ciasnego i nieprzewiewnego obuwia, w którym po dłuższym czasie chodzenia robi się ciepło i wilgotno. Wybierając kapcie powinniśmy sięgać po możliwie najbardziej naturalny, oddychający materiał. Na okres letni zaleca się zrezygnowanie z pełnych kapci na rzecz przewiewnych sandałów lub, jeśli to możliwe i bezpieczne, chodzenie boso.

Smutna kolorystyka

Przedszkolaki uwielbiają kolory! Chociaż stonowane obuwie zazwyczaj o wiele bardziej się podoba rodzicom niż różnobarwne dziecięce buciki, warto znaleźć kompromis między tymi dwoma rodzajami butów. Dobrej jakości marki oferują modele, które przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i pociechom.

SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolejne 105 mln zł na walkę z koronawirusem od Samorządu Mazowsza

Kolejne 105 mln zł na walkę z koronawirusem od Samorządu Mazowsza

Mazowsze zwiększyło pulę środków na walkę z COVID-19 o 105 mln zł, z czego 90 mln zł z UE. Pozwoli to na zakup dodatkowego sprzętu dla szpitali. Do tej pory na pomoc mazowieckim medykom samorząd Mazowsza przekazał już ponad 255 mln zł. Od początku tylko do placówek z subregionu ostrołęckiego trafił sprzęt i środki ochrony osobistej za ponad 21,3 mln zł.
zobacz więcej
Nie masz gdzie gromadzić wszystkich dokumentów? Niezbędne są tu regały biurowe

Nie masz gdzie gromadzić wszystkich dokumentów? Niezbędne są tu regały biurowe

Aranżacja przestrzeni biurowej to duże wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Kolory ścian i mebli powinny być stonowane tak, aby nie rozpraszały pracowników, dodatkowo każde stanowisko biurowe należy dostosować do obowiązujących przepisów BHP. Niezwykle istotną kwestią są również meble przeznaczone do przechowywania zarówno dokumentów, segregatorów jak i niezbędnych materiałów biurowych. Tutaj kluczową role ogrywa reguł biurowy! Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się jak wybrać regał spełniający wszystkie Twoje wymagania. 
zobacz więcej
„Mleks” wciąż będzie gotował uczniom

„Mleks” wciąż będzie gotował uczniom

Wyszkowska firma „Mleks” nadal będzie gotowała dla uczniów gminnych szkół i seniorów objętych wsparciem gminy. Nie zmieni się też stawka za obiad, wynosząca 7,50 zł za posiłek dla dziecka i 8 zł – dla dorosłego.
zobacz więcej
Tragiczny wypadek na budowie

Tragiczny wypadek na budowie

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 8 maja podczas prac prowadzonych terenie budowy w centrum miasta. 
zobacz więcej