3 interesujące lektury, które warto przeczytać w Wielkim Poście

Wydarzenia

3 interesujące lektury, które warto przeczytać w Wielkim Poście

24.01.2023
autor: artykuł sponsorowany
Wielki Post to wyjątkowy okres w roku. Warto spędzić go na poznawaniu siebie i weryfikacji wartości, które prowadzą nas przez życie. To czas refleksji i postanowień, ale także poszukiwania pokoju w sercu. Aby dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych, powinieneś zaopatrzyć się w coś, co pozwoli Ci zrealizować Twoje duchowe plany. Czytaj dalej i poznaj 3 obowiązkowe lektury, które sprawią, że ten okres będzie wyjątkowy!
 

3 książkowe propozycje, które musisz przeczytać w Wielkim Poście

Wielki Post kojarzy się z czasem nakazów, zakazów, postanowień i wyrzeczeń. To okres, w którym warto pozostawić z tyłu troski życia codziennego i szczególnie pochylić się nad tym, co duchowe. Choć z pewnością bierzesz wówczas udział w rekolekcjach w kościele, swoją przemianę wewnętrzną możesz przeżyć też w domowym zaciszu z dobrą książką. Wiele wartościowych pozycji poruszających tematykę Wielkiego Postu znajdziesz w księgarni internetowej https://praweksiazki.pl – poniżej wybraliśmy 3 najlepsze lektury, które pomogą Ci przypomnieć sobie, co jest w życiu najważniejsze.

1. “40 dni walki duchowej” – ks. Piotr Glas

Książka “40 dni walki duchowej” to 40 rozdziałów, które pomagają czytelnikowi “obudzić się” i dostrzec rzeczy, które dotąd pozostawały gdzieś w cieniu. W lekturze znajdziesz ukojenie, szczególnie jeśli czujesz, że czasem toczysz duchową walkę. Pozycja jest pełna treści o nawróceniu, odwadze, trudnej sztuce przebaczania i wierze w codziennym życiu. Przeczytaj choć jeden rozdział dziennie w czasie Wielkiego Postu i przeżyj duchową odnowę.

2. “Twoja droga. Rozważania drogi krzyżowej” – ks. Dominik Chmielewski

Kolejną propozycją na Wielki Post, która w tym wyjątkowym czasie powinna Cię pochłonąć, jest lektura “Twoja droga. Rozważania drogi krzyżowej”. Treści spisane przez ks. Dominika Chmielewskiego pozwalają zrozumieć i przeżyć mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Lektura to zbiór myśli i rozważań, które skłonią Cię do refleksji i sprawią, że właściwie przeżyjesz okres Wielkiego Postu i przygotujesz się do Wielkanocy.

3. “Uzdrawiająca moc przebaczenia” – o. Józef Witko

Wielki Post to czas uzdrowienia duszy. Niezbędne jest do tego przebaczenie i pogodzenie się z pewnymi kwestiami. Dzięki tej lekturze nauczysz się tej trudnej sztuki i dostrzeżesz, że dzięki wierze i miłości Boga możesz poczuć ulgę i wybaczyć nawet największą krzywdę. Tym samym otworzysz serce na uzdrawiające działanie Boga, przez co w Twoim wnętrzu nastanie spokój.

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Szpital boi się kolejnych kłopotów finansowych

Szpital boi się kolejnych kłopotów finansowych

Wyszkowski szpital, podobnie jak inne placówki na Mazowszu, nie podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktu na 2017 r. na lecznictwo szpitalne. Oczekuje zwiększenia środków w związku z wprowadzanymi przez rząd podwyżkami płacy minimalnej. Kontrakty podpisywane są zresztą tylko na pół roku, ponieważ od lipca w życie ma wejść tzw. sieć szpitali. – Nie ma opcji, żebyśmy się w niej nie znaleźli – zapewnia dyr. Cecylia Domżała.
zobacz więcej
Woliera dla papug – jak zrobić?

Woliera dla papug – jak zrobić?

Osoby, które uwielbiają ptaki egzotyczne i hodują je we własnych domach i ogrodach, doskonale znają potrzeby swoich małych podopiecznych. Zagwarantowanie właściwych warunków dla papug obejmuje między innymi zadbanie o możliwość swobodnego ruchu. Typowe klatki dla ptaków, które znajdziemy w sklepach, nie zawsze odnajdują się w tej funkcji. Lepiej więc postawić na specjalną wolierę dla papug, którą możemy zrobić samodzielnie.
zobacz więcej
Akcesoria i dodatki w naszym życiu

Akcesoria i dodatki w naszym życiu

Wygląd w dzisiejszych czasach odgywa badzo ważną rolę. Lubimy otaczać się rzeczami, które idealnie pasują do naszych stylizacji. Mowa tutaj o akcesoriach i dodatkach, jakie oprócz praktycznych rozwiązań dodają nam charakteru.
zobacz więcej
Wkrótce egzaminy ośmioklasisty i gimnazjalisty (foto)

Wkrótce egzaminy ośmioklasisty i gimnazjalisty (foto)

Spotkanie nauczycieli i rodziców z Powiatu Wyszkowskiego z Michałem Giersem - p.o. dyrektora ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Anną Wiktorską - wizytatorem na temat egzaminów ośmioklasisty i gimnazjalisty odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym.
zobacz więcej