3 interesujące lektury, które warto przeczytać w Wielkim Poście

Wydarzenia

3 interesujące lektury, które warto przeczytać w Wielkim Poście

24.01.2023
autor: artykuł sponsorowany
Wielki Post to wyjątkowy okres w roku. Warto spędzić go na poznawaniu siebie i weryfikacji wartości, które prowadzą nas przez życie. To czas refleksji i postanowień, ale także poszukiwania pokoju w sercu. Aby dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych, powinieneś zaopatrzyć się w coś, co pozwoli Ci zrealizować Twoje duchowe plany. Czytaj dalej i poznaj 3 obowiązkowe lektury, które sprawią, że ten okres będzie wyjątkowy!
 

3 książkowe propozycje, które musisz przeczytać w Wielkim Poście

Wielki Post kojarzy się z czasem nakazów, zakazów, postanowień i wyrzeczeń. To okres, w którym warto pozostawić z tyłu troski życia codziennego i szczególnie pochylić się nad tym, co duchowe. Choć z pewnością bierzesz wówczas udział w rekolekcjach w kościele, swoją przemianę wewnętrzną możesz przeżyć też w domowym zaciszu z dobrą książką. Wiele wartościowych pozycji poruszających tematykę Wielkiego Postu znajdziesz w księgarni internetowej https://praweksiazki.pl – poniżej wybraliśmy 3 najlepsze lektury, które pomogą Ci przypomnieć sobie, co jest w życiu najważniejsze.

1. “40 dni walki duchowej” – ks. Piotr Glas

Książka “40 dni walki duchowej” to 40 rozdziałów, które pomagają czytelnikowi “obudzić się” i dostrzec rzeczy, które dotąd pozostawały gdzieś w cieniu. W lekturze znajdziesz ukojenie, szczególnie jeśli czujesz, że czasem toczysz duchową walkę. Pozycja jest pełna treści o nawróceniu, odwadze, trudnej sztuce przebaczania i wierze w codziennym życiu. Przeczytaj choć jeden rozdział dziennie w czasie Wielkiego Postu i przeżyj duchową odnowę.

2. “Twoja droga. Rozważania drogi krzyżowej” – ks. Dominik Chmielewski

Kolejną propozycją na Wielki Post, która w tym wyjątkowym czasie powinna Cię pochłonąć, jest lektura “Twoja droga. Rozważania drogi krzyżowej”. Treści spisane przez ks. Dominika Chmielewskiego pozwalają zrozumieć i przeżyć mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Lektura to zbiór myśli i rozważań, które skłonią Cię do refleksji i sprawią, że właściwie przeżyjesz okres Wielkiego Postu i przygotujesz się do Wielkanocy.

3. “Uzdrawiająca moc przebaczenia” – o. Józef Witko

Wielki Post to czas uzdrowienia duszy. Niezbędne jest do tego przebaczenie i pogodzenie się z pewnymi kwestiami. Dzięki tej lekturze nauczysz się tej trudnej sztuki i dostrzeżesz, że dzięki wierze i miłości Boga możesz poczuć ulgę i wybaczyć nawet największą krzywdę. Tym samym otworzysz serce na uzdrawiające działanie Boga, przez co w Twoim wnętrzu nastanie spokój.

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Otwarcie hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" (FOTO)

Otwarcie hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" (FOTO)

Nowoczesną, wielofunkcyjną i efektowną halę sportowo-widowiskową, którą Powiat Wyszkowski zbudował przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, uroczyście oddano do użytku w środę 29 listopada. Uczniowie i mieszkańcy mają do dyspozycji obiekt o łącznej kubaturze prawie 21 tys. m3, który kosztował prawie 19,5 mln zł. 
zobacz więcej
Jak działa miernik pH gleby i dlaczego jest ważny?

Jak działa miernik pH gleby i dlaczego jest ważny?

Aby rośliny dobrze się rozwijały, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki. Bardzo ważna jest jakość gleby. Powinna być nie tylko dobrze nawodniona, ale również bogata w rozmaite składniki odżywcze. Aby mieć kontrolę nad kondycją sadzonek warto wyposażyć się w mierniki pH i EC. Te proste w użyciu urządzenia pozwalają w prosty sposób ocenić, co należy zrobić, aby hodowla rozwijała się najlepiej. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz najlepsze rozwiązania dla siebie.
zobacz więcej
Seria wydarzeń na otwarcie hali sportowej CEZiU

Seria wydarzeń na otwarcie hali sportowej CEZiU

Na 29 listopada planowane jest oficjalne otwarcie hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Wyszkowianie będą mogli ją obejrzeć podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych: meczów koszykarskiego i siatkarskiego, spotkań z gwiazdami sportu, koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i pokazu pickleball. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
zobacz więcej
Ciepłownia uruchamia nową instalację opalaną biomasą

Ciepłownia uruchamia nową instalację opalaną biomasą

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest w trakcie rozruchu nowej instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej opalanej biomasą, czyli odpadem leśnym. Ciepło z nowej instalacji zostanie wpuszczone do systemu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
zobacz więcej

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom